Intel Hindistan Cuma günü, burada 4.53 lakh fit karelik yeni bir tesisin açılışıyla Hindistan’daki tasarım ve mühendislik ayak izinin genişletildiğini duyurdu.

Bir şirket açıklamasına göre, iki kuledeki yeni merkez 2.000 çalışanı barındırabilir ve Intel Hindistan’ın müşteri, veri merkezi, IoT, grafik, yapay zeka ve otomotiv segmentlerindeki “en son” tasarım ve mühendislik çalışmalarını ilerletmesine yardımcı olacaktır.

Açılışı Birlik Elektronik ve BT, Beceri Geliştirme ve Girişimcilikten Sorumlu Devlet Bakanı Rajeev Chandrasekhar tarafından yapıldı.

Karnataka BT ve BT Bakanı, Yüksek Öğrenim, Bilim ve Teknoloji, CN Ashwath Narayan ve Intel Hindistan ve Intel Foundry Services Başkan Yardımcısı Ülke Başkanı, Nivruti Rai hazır bulunanlar arasındaydı.

Chandrasekhar’ın yaptığı açıklamada, “Intel’in son yirmi yılda Hindistan’da tasarım ve mühendislikte inovasyonu ilerletme konusundaki kritik katkıları ve amansız arayışı, Hindistan’ın dünyaya sunduğu tasarım fırsatını vurgulamaktadır.”

Intel’in ABD dışındaki en büyük tasarım ve mühendislik merkezi olan Intel Hindistan, şirketin büyümesinde stratejik bir rol oynuyor. Intel’in liderlik ürünlerine önemli katkılarda bulunarak, durmaksızın tasarım ve yenilik ayak izini genişletmeye odaklanır.

Yeni merkezde, 70.000 metrekarelik bir kat, silikon tasarımı ve doğrulama amaçları için yüksek teknolojili Ar-Ge laboratuvarlarına ayrılmıştır. Tesis, 50’den fazla video özellikli konferans odası, telefon kulübesi, işbirliği alanları, mola alanları ve dinlenme alanları gibi bir dizi çalışan olanaklarıyla endüstride en iyi ofis tasarımına sahiptir.
genel-8