Bugün Meta duyuruldu şirketin ABD’deki Instagram kullanıcılarının yaşını doğrulamak için yeni yollar denemeye başladığını duyurdu. Bu üç yeni seçeneğin test edileceği belirli bir senaryo var ve 18. yaş günlerini kutlayan insanları içeriyor.

“Birisi Instagram’da 18 yaşından 18 yaşından 18 yaşına kadar doğum tarihini düzenlemeye çalışırsa, üç seçenekten birini kullanarak yaşını doğrulamasını isteriz: kimliklerini yükleyin, bir video özçekimi kaydedin veya ortak arkadaşlarına sorun. yaşlarını doğrulamak için” resmi duyurunun bir bölümünü okur.

Instagram, kullanıcıların ilk kaydolduklarında yaşlarını belirtmelerini gerektirir ve bir kişinin hesap oluşturabilmesi için minimum yaş 13’tür (bazı ülkelerde bu daha da yüksektir). Buradaki fikir, içeriği çeşitli yaş gruplarına göre uyarlayarak gençleri (13-17) zararlı içerikten korumaktır.

Kimliğinizi yüklemek bunu yapmanın mükemmel bir yolu olmayabilir ve bu nedenle Instagram iki ek seçeneği test ediyor – yukarıda bahsedilen selfie videosu ve “sosyal kupon” adı verilen bir şey. Selfie video özelliği, kaydolan veya oturum açan kişinin yaşını tahmin etmek için AI algoritmalarına güvenecektir (Meta, bunu yapmak için yaş doğrulama teknolojisinde uzmanlaşmış bir şirket olan Yoti ile ortak çalışmaktadır). İşte Meta’nın ilgili prosedürle ilgili açıklaması:

İkinci seçenek daha da ilginç – sosyal kupon. Instagram kullanıcıları, 18 yaş üstü zaten doğrulanmış üç kullanıcıdan kendilerine kefil olmalarını isteyebilecek. İşte nasıl çalışacağı:

Değişiklikler, ABD’deki belirli test grupları için kullanıma sunuldu ve önümüzdeki haftalarda tüm Instagram hesaplarına gelecek. Bu konu hakkında ne düşünüyorsun? Bir yapay zekanın yaşınızı tahmin edebileceğini mi düşünüyorsunuz yoksa bu sadece büyük bir sosyal tepki için bir reçete mi?

Ayrıca Okuyun:telefon-1