Instagram'ın yeni yaş doğrulama yöntemlerini gösteren bir dizi üç uygulama ekranı gösteriliyor.

Instagram Perşembe günü, ergenlerin uygulamanın yaşa uygun bir sürümünü deneyimlemelerini sağlamayı amaçlayan iki yeni yaş doğrulama yöntemini test ettiğini açıkladı.

Fotoğraf paylaşım uygulaması duyuruldu o akım genç kullanıcılar ABD’de 18 yaşından büyük olduklarını belirtmek için doğum tarihlerini düzenlemek isteyenler uygulamada bunun gerçekten de böyle olduğunu kanıtlamış olacaklar. Instagram’a bir kimlik sağlamanın yanı sıra, gençler bir video özçekimi yüklemek için yeni bir seçeneğe sahip olacak ve yüz yaşı tahmini konusunda uzmanlaşmış bir yapay zeka tarafından incelenecek. Yoti, İngiltere merkezli bir küresel kimlik ve biyometrik teknoloji şirketi. Instagram, Yoti’nin teknolojisinden bir kimlik değil, yalnızca bir yaşın çıkarıldığını vurguladı.

Instagram, “Gençlerin ve yetişkinlerin kendi yaş grupları için doğru deneyime sahip olduğundan emin olmak için bunu test ediyoruz” dedi. Blog yazısı. Devam etti: “Birinin genç (13-17) olup olmadığını öğrendiğimizde, onlara gizli hesaplara varsayılan olarak girmek, tanımadıkları yetişkinlerden istenmeyen kişileri engellemek ve reklamverenlerin sahip olması gereken seçenekleri sınırlamak gibi yaşa uygun deneyimler sağlıyoruz. onlara reklamlarla ulaşın.” Instagram herkesi engellediğini söylüyor 13 yaşından küçüklerin Instagram’a kaydolması ve yeni kullanıcıların yaşlarını göndermesi gerekir. Bir kullanıcı 13 ila 17 yaş arasındaysa, uygulama varsayılan olarak hesabını gizli yapar ve kullanım yollarını sınırlar. reklamverenler onları hedefleyebilir.

Yoti raporlar AI, 13 ila 17 yaşındakileri, zamanın %99,65’inde 23 yaşın altında olarak doğru bir şekilde tanımlıyor. Bu arada, 6-11 yaşındakileri %98.91’inin 13 yaşından küçük olarak tanımladığını söylüyor. Şirket, aracının Genel Veri Koruma Yönetmeliği’nin Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği sürümlerine uygun olduğunu iddia eder.

Başka bir yeni yöntem, gençlerin sormasını sağlayacak karşılıklı takipçiler kim 18 üstü yaşlarını teyit etmeleri için kefil olmak için. Göre TechCrunch, Instagram, bir kullanıcının yaşını doğrulamak için üç kişiye ihtiyaç duyacaktır. Başkaları için kefil olan kişilere, söz konusu kullanıcının yaş grubunu doğrulamak için “13 yaşından küçük”, “13-17 yaşında”, “18-20 yaşında” veya “21” gibi bir dizi seçenek sunulur. yıl veya daha büyük.” Bir genç kullanıcının kullanmasına izin verilebilmesi için üç ortak da aynı seçeneği seçmelidir. yaşlarını değiştir.

Meta muhbir Frances Haugen, Instagram’ın nasıl çalıştığına dair rahatsız edici dahili araştırmaları ortaya çıkardığında olumsuz etkiler genç kızların ruh sağlığı (sosyal medya devinin iddia ettiği bir iddia yanlış), şirket serpinti kontrol altına almak için koştu. Hala dünyaya uygulamasının gençler için zararlı olmadığını kanıtlamaya çalışıyor.

Açıkçası, üçüncü taraf bir şirkete sayısız gencin özçekimini vermek, özellikle söz konusu olduğunda, veri gizliliği açısından endişe vericidir. veriye aç MetaInstagram ve Facebook’un ana şirketi. Instagram, her ikisinin de olduğunu belirtti ve Yoti video özçekimlerini siler kullanıcının yaşı onaylandıktan sonra. Gençler bir kimlik aracılığıyla yaşlarını doğrulamayı seçerse, sosyal medya uygulaması bilgilerin şifreleneceğini ve güvenli bir şekilde saklanacağını iddia ediyor.

Instagram, blog yazısında, bir kullanıcının yaşını anlamanın “karmaşık, sektör çapında bir zorluk” olduğunu açıkladı ve çevrimiçi yaş doğrulama standartlarını belirlemek için hükümetler ve diğer sektör oyuncularıyla birlikte çalışmak istediğini belirtti.

Instagram, “Gençler gibi pek çok kişi, yaş doğrulamasını net ve basit hale getiren kimlik biçimlerine her zaman erişemiyor” dedi. “Sektör olarak, kimliği olmayan birinin yaşını doğrulama ikilemine yaklaşmanın yeni yollarını araştırmamız gerekiyor.”

genel-7