iOS 16 için iPhone kullanıcılarının merakla beklediği iki yeni özellik var. Biri, mesajdaki hata alıcı tarafından alındıktan sonraya kadar keşfedilmemiş olsa bile, gönderilen bir iMessage’ı düzenlemelerine izin verir. Ayrıca, tam mesajlar gönderilmeyebilir ve alıcının iMessage uygulamasının gelen kutusundan kaybolmaları sağlanabilir. Sanki hiç olmamışlar gibi.

tarafından belirtildiği gibi 9to5Macdüzenlemelerin iOS 15 gibi yazılımın eski sürümleriyle desteklenen iPhone modellerinde kullanıldığında hiçbir etkisi yoktur. Ancak bu, Çarşamba günkü iOS 16.2 beta güncellemesiyle değişti. Sınır iOS 16’nın ikinci beta güncellemesini iPhone’una yüklemiş olan bir kişi, yazılımın daha eski bir sürümünü çalıştıran bir cihazda bir iMessage düzenlemeye çalışırsa, düzenlenen mesajın önünde “Düzenledi” kelimelerinin bulunduğu ikinci bir metin olarak görüneceğini belirtir. “

Apple cihazlarına zaten bir iOS 16 beta sürümü yüklemiş olanlar, uygulamadaki bir mesaja uzun süre basarak iMessages’ı düzenleyebilir ve göndermeyi kaldırabilir. Ancak bu seçenekler, mesaj gönderildikten sonra yalnızca 15 dakika kullanılabilir. Süre dolduktan sonra, o mesajı artık düzenleyemez veya silemezsiniz.

iOS 16’nın ilk genel beta sürümünün Temmuz ayında piyasaya sürülmesi ve işletim sisteminin son kararlı sürümünün sonbaharda piyasaya sürülmesi bekleniyor. iMessage gönderilerinin belirli alıcıları, kendilerini birden fazla mesajın alıcı tarafında bulabilir. İletileri gönderme ve düzenleme özelliğinin yalnızca iPhone’dan iPhone’a görüşme yapanların kullanabileceğini unutmayın. Bir Android telefon dahil olduğunda, bu yeni özellikler artık bir iMessage grubunun hiçbir üyesi tarafından kullanılamaz.

Bu özelliği kullanan tüm taraflar iOS 16 çalıştırdığında, hatayla gönderilen orijinal mesaj otomatik olarak mesajın düzenlenmiş ve düzeltilmiş versiyonuyla değiştirilecektir.telefon-1