Samsung Galaxy Watch 5 büyük olasılıkla sonbaharda görünecek. Alman sızdırıcı Roland Quandt, şimdi de Twitter üzerinden akıllı saatin fiyatları hakkında yorum yaptı. Üretici görünüşe göre yeni bir fiyat sınırını kıracağından, sizin için dosya mahzenine gittim ve bir önceki modelin fiyatlarına baktım. Watch 5, Galaxy Watch 4’ten biraz daha pahalı mı olacak?


  • Samsung Galaxy Watch 5 fiyatları internete sızdırıldı
  • En pahalı varyant 500 Euro’luk fiyat sınırını aşıyor
  • Bir karşılaştırma, toplam maliyetlerin önemli ölçüde artmayacağını gösteriyor

Alman sızıntısı Roland Quandt, birdenbire ve kesin kaynak belirtmeden Twitter’da Samsung Galaxy Watch 5 (Pro) fiyatlarını yayınladı. Roland geçmişte sızıntılarda çok haklı olduğu için, aslında hala gizli olan bilgiler oldukça inandırıcı. Buna göre Samsung, Galaxy Watch 5’in LTE modeli ile 500 Euro’luk fiyat sınırını kıracak.

Daha spesifik olarak, LTE modüllü 45mm modeli 540 Euro’ya mal olurken, büyük bilekler için Bluetooth versiyonu da 490 Euro’ya mal oluyor. Tabii ki, en ucuz seçenek LTE modülü olmayan temel modeldir – Quandt’a göre, burada yaklaşık 300 Euro’luk bir RRP ile bir fiyat artışı da beklenebilir.

Galaxy Watch 5’in fiyatları sonbahardaki Watch 4’e kıyasla

Yeni fiyatlar oldukça heyecan verici olduğu için daha yakından bakıyoruz. Aşağıdaki tabloda Samsung Galaxy Watch 4’ün fiyatlarını Roland’ın sızdırdığı fiyatlar ile karşılaştırıyoruz. Samsung’un yeni Pro modeliyle ne planladığını henüz tam olarak bilmesek de 2021’den itibaren Classic modeliyle daha pahalı bir versiyon olarak karşılaştıralım.

Fiyat karşılaştırması Galaxy Watch 5 ve Galaxy Watch 4

varyant galaksi izle 4 galaksi izle 5
LTE’siz küçük temel model 269,00 Euro yaklaşık 300 euro
LTE’li küçük temel model 319,00 Euro yaklaşık 350 euro
LTE’siz büyük temel model 299,00 Euro yaklaşık 350 euro
LTE’li büyük temel model 349,00 Euro yaklaşık 400 euro
LTE’siz Küçük Pro/Klasik model 369,00 Euro
LTE’li Küçük Pro/Klasik model 419,00 Euro
LTE’siz Büyük Pro/Klasik model 399,00 Euro yaklaşık 490 euro
LTE’li büyük Pro/Klasik model 449,00 Euro yaklaşık 540 euro

Görüldüğü gibi Quandt tüm modeller için fiyat artışı bekliyor. Yeni akıllı saati satın almayı planlıyorsanız, hemen umutsuzluğa kapılmanıza gerek yok. Piyasaya sürülmesi için fiyatların biraz daha düşük olması oldukça olası – aynı zamanda Galaxy Watch 4, Samsung’un akıllı saatlerinin fiyatının ne kadar düştüğünü bize çok iyi gösteriyor. En ucuz model, sadece altı ay sonra 150 Euro’dan daha ucuza satın alınabilir. Yani Galaxy Watch 5 daha pahalı hale gelse bile uzun süre bu şekilde kalmayacak.

Samsung’un yeni akıllı saatinin yeni fiyatları sizi öfkelendiriyor mu? Ve maliyetlerdeki artışın ne kadar gerçekçi olduğunu düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize bildirin!

genel-27