Firefox mobil tarayıcısı, Chrome’a ​​dikkat çekici bir alternatiftir. Yalnızca daha güvenli olmakla kalmaz, aynı zamanda sizi Google’ın tarayıcısı gibi agresif bir şekilde izlemez. Firefox ayrıca, biri Koleksiyonlar olarak adlandırılan birkaç kullanışlı özellik içerir.

Bu özellik, web sitelerini organize etmenin etkili bir yolu olarak öne çıkıyor, böylece ilgili siteleri, tahmin ettiğiniz gibi, bir koleksiyon halinde birleştirebilirsiniz. Koleksiyonlar ile Firefox, bir mobil cihazdaki sekmelerle çalışmayı anlamlı kılar. Üçüncü taraf bir uzantı kullanmak veya sürekli büyüyen rastgele sekmeler koleksiyonunu taramak yerine, istediğiniz koleksiyona dokunun ve ardından içeriği görüntülemek için ilişkili web sitelerinden herhangi birini açın.

Firefox’un Koleksiyonları mantıklıdır ve sekmelerinizi mobil bir ortamda yönetmek istiyorsanız, ihtiyacınız olan özellik bu olabilir. Kullanmak için ihtiyacınız olan tek şey, mobil cihazınızda yüklü olan güncel bir Firefox sürümüdür. Firefox’u Google Play Store’dan (Android) veya Apple App Store’dan (iPhone ve iPad) yükleyebilirsiniz.

Bahar temizliği

Firefox’u ilk açtığınızda, “Sekmeleri koleksiyona kaydet” etiketli bir düğme ile Koleksiyonlar adlı bir bölüm görmelisiniz. Bu düğmeye basarsanız, mevcut sekme listeniz açılır ve açık sekmelerden herhangi birini yeni koleksiyona eklemeyi seçebilirsiniz. Koleksiyona eklemek istediğiniz sekmeleri seçin, ardından dosya dolabı simgesine (paylaşım simgesinin solunda) dokunun. Daha sonra yeni koleksiyonu adlandırmanız istenecektir.

Yeni koleksiyona bir isim verdikten sonra kaydetmek için OK tuşuna basın. Bu yeni koleksiyon Firefox ana ekranında görünecektir. Yeni koleksiyonu genişletirseniz, eklenen tüm sekmeleri göreceksiniz. Yeni bir koleksiyon oluşturmak o kadar sezgisel değil. Bunu yapmak için Firefox’ta yeni bir sayfa açın, ardından pencerenin sağ alt köşesinde bulunan menü düğmesine basın. Bağlam menüsünde “Koleksiyona kaydet”e basın. Görünen pencerede “Yeni koleksiyon ekle”ye basın. Yeni koleksiyona bir ad verin, sekme ve koleksiyon kaydedilecektir.

Sekmelerinizi yönetmeyi çok daha kolay hale getirmek için Firefox’ta istediğiniz kadar koleksiyon oluşturabilirsiniz. Sık sık mobil tarayıcı kullanan herkes için bu özellik bir fark yaratabilir.

Kaynak : ZDNet.comgenel-15