Diablo Immortal’da karakterinizi maksimuma çıkarmak çok pahalıya mal olabilir – bir oyuncunun bir maksimum seviye efsanevi mücevher elde etmek için 15.000 dolardan fazla harcadıktan sonra keşfettiği gibi – ancak kurnaz bir hayran, 600 milyonun üzerinde WoW altını harcamak için Blizzard kredisine dönüştüren oldukça benzersiz bir yaklaşım buldu. RPG oyununun mikroişlemlerinde. Reddit kullanıcısı daymeeuhn, mücevher aramalarını finanse etmek için çok sayıda eski BlizzCon bineğini nasıl sattıklarını açıkladı.

“Yıllar önce, Blizzard’ın onları BlizzCon etkinliklerinde dağıttığı zamandan kalma bir sürü ganimet kartım vardı.” daymeeuhn’u açıklar. “Dijital satışlarda çok sık dolandırıldığınızdan, onları satmaya çalışmak neredeyse imkansızdı. Yıllarca toz toplayan bir çekmecede oturdular.” Diablo Immortal’ın PC’ye gelmesiyle, bunları oyun içi altına çevirirlerse, MMORPG’nin müzayede evinden WoW jetonları satın alabileceklerini ve daha sonra jeton başına 15 dolarlık Blizzard mağaza kredisine dönüştürülebileceklerini fark ettiler.

Daymeeuhn, “Mayıs ayını Spectral Tigers için bazı eski kodları çevirerek geçirdim ve oyunda altın için ne var?” diye devam ediyor ve World of Warcraft’ın Hizmet Şartları kapsamında bu sürecin adil bir oyun olduğunu ve hiçbir zaman gerçek paralı işlemler içermediklerini açıklıyor. . “Altınlardan herhangi birini USD karşılığında satmaya çalışmak gibi bir ilgim yoktu, çünkü bunu yapmak çok zor ve yasaklanması oldukça kolay.”

Deneyin sonunda, toplam 2.165 yaşlı yarık boyunca toplanan 6.497 toplam rün ile sonuçlandılar – bu da toplamda yaklaşık 48.648 $ harcanan veya 3.243 WoW jetonu anlamına geliyor. Daymeeuhn, jetonları kullanmak için günlük bir kısıtlama olduğunu, yani sürecin tamamlanmasının toplam üç hafta sürdüğünü belirtiyor – hatta bir noktada müzayede evinin tüm jeton stokunu temizlemeyi başardılar.

Peki Diablo Immortal’da 600 milyon WoW altın size ne kazandırıyor? Projenin sonunda, daymeeuhn 7.000 rezonansa ulaşmıştı – temel ekipman özelliklerini %350 artırdı – ve beş yankılanan bonustan dördünün kilidini açtı. Daymeeuhn, beşinci bonusun kilidini açmak için “çok saçma ve aşırı maliyetli” olduğunu ve bu noktada durup bir gün olarak adlandırmaktan daha fazlasını yaptıklarını söylüyor. Bununla birlikte, güç seviyeleri, oyuna 100.000 dolar harcadıklarını iddia eden bir Twitch yayıncısı olan “jtisallbusiness gibi nakit akışlarına dalmak” için hala yeterliydi.

Daymeeuhn’a bu projeyi üstlenmesi için ne ilham verdi? Bir oyunun mikro-işlemlerine yoğun bir şekilde yatırım yapan büyük harcama yapanlar için sıklıkla kullanılan terminolojiye atıfta bulunarak, “Bunun gerçekten komik olacağını düşündüm” diyorlar, “Altın balina olarak nakit balinaya smaç yapmak bana bir gülünçlük hissi veriyor”. Karakterleri, Prime Evils sunucusundaki Naecabon’dur, eğer onları kendiniz aramakla ilgileniyorsanız.

Daymeeuhn’un haberlerde ilk kez yer alması da değil – keskin bir hafızası olanlarınız onları No Man’s Sky’ın ilk kopyasına 1.300 dolar harcayan ve sonra da karar vermeden önce kısaca bahseden kişi olarak hatırlayabilir. Uzay oyununun çok fazla detayını önceden sızdırmak istemiyorum.

Kendinizi harcayacak 600 milyon WoW altınınız olmasa bile, en iyi Diablo Immortal yapım listemiz başarılı olmanıza yardımcı olacaktır. Yeni başlıyorsanız, Diablo Immortal katman listemize göz atın. Blizzard şimdiden oyunun ilk güncellemesini ve yeni hikaye içeriğini tanıtıyor, bu yüzden ufukta da pek çok şey var gibi görünüyor.oyun-2