Biden Beyaz Saray, hem siber güvenlik uzmanlığının hem de kaynakların federal kurumlar arasında ve kaynak ihtiyacı olan belediyelere kadar serbestçe akmasına yardımcı olmak amacıyla iki yasa tasarısını imzalayarak ABD siber savunmasını destekleme çabalarını sürdürdü.

Siber güvenlik mevzuatının ilk parçası olarak adlandırılan 2021 Federal Döner Siber İş Gücü Programı Yasasıbilgi teknolojisi, siber güvenlik ve diğer ilgili federal çalışanların birden fazla kurumda uzmanlık sağlamasına izin vermek için gerekli bürokrasiyi ortadan kaldırır.

Mevzuatın ikinci maddesi, Yerel Yönetim Siber Güvenlik Yasasıİç Güvenlik Bakanlığı ile eyalet ve yerel yönetimler arasındaki koordinasyonu geliştirir.

Bill’in Temsilciler Meclisi sponsoru Demokrat Joe Neguse, “Bilgisayar korsanları için eyalet ve yerel yönetimler çekici bir hedeftir – sistemlerini güçlendirebilmeleri ve kendilerini zararlı siber saldırılara karşı daha iyi koruyabilmeleri için bu kuruluşlara desteği artırmalıyız.” Colorado’lu Kongre üyesi, yaptığı açıklamada pasajla ilgili şunları söyledi.

En son siber güvenlik tehditlerini, yeni keşfedilen güvenlik açıklarını, veri ihlali bilgilerini ve ortaya çıkan trendleri takip edin. E-posta gelen kutunuza günlük veya haftalık olarak teslim edilir.

Abone olmaksiber-1