Akış hizmeti Netflix, son birkaç aydır mücadele ediyor ve şirketin yakın tarihinde ilk kez abone kaybediyor. Şimdi bu krizden çıkmanın yollarını arıyoruz ve bu, diğer şeylerin yanı sıra bir şey ifade ediyor: reklam tabanlı bir abonelik.

Şimdiye kadar, reklamlı abonelik planları artık gerçek bir sır değildi, ancak akış devi henüz resmi olarak yorum yapmadı. Ama şimdi Ted Sarandos bunu resmileştirdi. Çünkü endüstri ortamı gibi Hollywood Reporter raporlarıNetflix eş CEO’su Cannes Lions reklam festivalinde yaklaşan aboneliği onayladı.

Netflix’i çok pahalı bulanlar için

Sarandos, New York Times gazetecisi ile bir panel tartışması sırasında, “Müşterinin büyük bir bölümünü, yani ‘Hey, Netflix benim için çok pahalı ve reklamları umursamıyorum’ diyen insanlar dışında bıraktık” dedi. ve podcast yayıncısı Kara swisher “Bir reklam katmanı ekliyoruz. Bugün olduğu gibi Netflix’i ekliyoruz, ancak reklam eklemiyoruz. ‘Hey, daha düşük bir fiyat istiyorum ve yapacağım’ diyen insanlar için bir reklam katmanı ekliyoruz. reklamlara bakın’.”

Ancak bu da büyük bir sürpriz değildi, çünkü Netflix yöneticisinin dünyanın en büyük reklam festivalinde görünmesi – ilk kez unutmayın – akış hizmetinin artık bu sektörü tuzağa düşürdüğünün açık bir göstergesiydi.

Sarandos ayrıca şu anda reklamcılık işinden potansiyel ortaklarla reklam satışları hakkında görüşmelerde bulunduklarını doğruladı. Ve reklam endüstrisi hiç de hoşlanmaz, çünkü Sarandos ayrıca Cannes’da “Yılın Eğlence Kişisi” seçilmiştir.

Sarandos, şirketin ekonomik çalkantısından da bahsetti: “Bizim deneyimimiz, pazarın ana işimizden ayrıştığı ve bu tezin hala çalıştığını ve uzun vadede işe yarayacağını kanıtlamanız gerektiğidir. Bugün dünya çok belirsiz ve eğer varsa, anlatının temelini sarsan bir şey, gerginleşiyorlar.” Eş CEO, Netflix’in büyümesinin bitmekten çok uzak olduğunu, akış hala “insanların TV’lerle yaptıklarının yaklaşık yüzde 10’unu” oluşturduğunu söyledi.

Daha ucuz reklam aboneliği sizin için ilginç mi? Akış sağlayıcıdan ne sıklıkla film ve dizi izliyorsunuz?genel-27