Amazon, Seattle'ın uygun fiyatlı konut fonuna 23 milyon dolar katkıda bulunuyor

Amazon azınlık liderliğindeki kuruluşların Seattle’da 500’den fazla uygun fiyatlı konut inşa etmelerine veya korumalarına yardımcı olmak için 23 milyon dolar sağladığını söyledi – bir teknoloji şirketinin endüstrinin yardımcı olduğu ciddi bir konut krizini hafifletmek için yaptığı en son harcama.

Taahhüt, Ocak 2021’de başlatılan 2 milyar dolarlık bir girişim olan Amazon’un Konut Sermayesi Fonu’ndan geliyor. Fon, şirketin ofislerinin bulunduğu üç bölgede 8.000’den fazla uygun fiyatlı ev oluşturmak veya korumak için şimdiye kadar 1,2 milyar dolardan fazla yatırım yaptı: Washington’daki Puget Sound durum; Arlington, Virginia; ve Nashville, Tennessee.

“Şehrimizin işletmeleri ve özel ortakları, Amazon’un bu önemli yatırımla yaptığı gibi adım attığında, konut satın alınabilirliği gibi zorlu zorlukların üstesinden gelme sürecini hızlandırabiliriz.” Seattle Belediye Başkanı bruce harrell yatırımı açıklayan bir haber bülteninde söyledi.

Teknoloji şirketlerinin ödediği yüksek maaşlar, çalıştıkları şehirlerde öğretmenler, hemşireler, itfaiyeciler ve restoran çalışanları da dahil olmak üzere birçok insanı çalıştıkları toplulukların dışında fiyatlandırarak konut maliyetlerini artırmaya yardımcı oldu.

Endüstri uzun süredir buna değinmediği için eleştirildi, ancak son yıllarda teknoloji devleri büyük adımlar attı. 2019 yılında Elma San Francisco Körfez Bölgesi’nde uygun fiyatlı konutlar için 2,5 milyar dolar taahhüt etti; Google 1 milyar dolar ayırdı; Microsoft Puget Sound bölgesinde 750 milyon dolarlık konut hibesi ve yatırım sağlayacağını söyledi; ve şimdi Facebook MetaKaliforniya’daki konut krizine yardımcı olmak için 20.000’e kadar yeni uygun fiyatlı konut birimi yaratarak 1 milyar dolar harcayacağını söyledi.

Amazon Konut Sermayesi Fonu, bir bölgenin ortalama gelirinin yüzde 30 ila yüzde 80’ini kazanan haneleri desteklemeye vurgu yaparak, uygun fiyatlı evler yaratan veya koruyan konut sağlayıcılarına hibeler ve düşük oranlı krediler sunuyor.

Daha önce SeaTac ve Bellevue’deki toplu taşıma istasyonları da dahil olmak üzere bölgenin başka yerlerindeki konutlara para yatırmış olsa da, yeni yatırımlar fonun Seattle’daki ilk yatırımı.

Catherine Buell, fonun yöneticisi, konut krizinin orantısız bir şekilde beyaz olmayan insanları etkilediğine dikkat çekti. Siyah, Asyalı ve Hispanik ortaklar tarafından yönetilen kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve emlak kuruluşlarıyla çalışmanın önemli olmasının bir nedeni buydu.

Amazon, Güney Seattle mahallelerinde büyük renkli insan topluluklarına sahip ve hızla soylulaşan veya hızla soylulaşan dört konut projesinde (Mount Baker Konut Otoritesi, El Centro de la Raza ve Gardner Global) üç kuruluşla birlikte çalışıyor. bunun riski.

İlgili dört projeden üçü, alan medyan gelirinin %60’ını oluşturanlar için karşılanabilir olacak – bu, tek bir kişi için 54.350 dolar veya dört kişilik bir aile için 77.650 dolar. Seattle Konut Ofisi. Dördüncüsü, Siyahların sahibi olduğu Gardner Global’ın, çoğunluğu stüdyo ve tek yatak odalı 122 üniteli yeni bir apartman binası, bölgenin medyan gelirinin yüzde 80’ini veya tek bir kişi için 66.750 dolar kazananlara hizmet edecek.

Yatırımları açıklayan haber bülteninde, David TanMount Baker Konut Kurumu’nun genel müdürü, finansmanı “oyun değiştirici” olarak nitelendirdi.

Tan, “Fon, geliştiricilere projelerimizi finanse etmede çok ihtiyaç duyulan esnekliği sağlayan uygun fiyatlı, sabırlı bir sermaye kaynağıdır.” Dedi.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9