Michael Jackson’ın Sonic the Hedgehog 3’ün film müziğinin yaratılmasına dahil olması, oyun çevrelerinde uzun süredir devam eden bir söylentiydi ve Sega’nın mavi bulanıklığının yaratıcılarından birinin de doğruladığı bir söylentiydi. Modern platformlar için klasik Sonic oyunlarının bir derlemesi olan Sonic Origins’in piyasaya sürülmesiyle birlikte, deneyimli oyun geliştiricisi Yuji Naka, Sonic the Hedgehog 3’ün orijinal film müziğinin oyunda nasıl eksik olduğu hakkında yorum yaptı.

“Aman Tanrım, Sega Official Michael Jackson’ın müziğini kullanmasına rağmen Sonic 3’ün müziği değişti” Naka tweet attı.

Naka ayrıca Sonic 3 ekibi araziyi ziyaret ettiğinde Jackson’ın evinden çekilmiş bir fotoğrafı da tweetledi:

Yaratıcı görevli Takashi Iizuka’ya göre, besteci Jun Senoue tarafından düzenlenen yeni parçalar, Sonic 3’ün müziğinin yerini aldı, çünkü oyunun orijinal skorunun çoğu kullanılamaz durumda kaldı.

Iizuka, “Geri dönüp 30 yıldan fazla önceki tüm bu oyunları yeniden yaratmaya çalıştığımızda, gerçekten kullanılabilir olmayan birçok eski veri elde edersiniz,” dedi. Eurogamer. “Ve müzik de o şeylerden biriydi — tüm bu oyunlardaki müziği elde etmek için eski DAT kasetlerini kazmamız gerekiyordu ve Jun Senoue içeri girdi ve yapabilecekleri müziği modern bir formatta yeniden yaratmak zorunda kaldı. Son ürün olarak Sonic 3 ve Knuckles’ı takın.”

1993 yılında, çocuk istismarı iddialarının ortaya çıkmasından sonra Sega’nın Jackson ile işbirliğini iptal ettiği iddia edilmişti, ancak üzerinde çalıştığı içeriğin oyunun orijinal versiyonunda kaldığı söylenmişti. Sonic 3’ün piyasaya sürülmesinden sonraki yıllarda, Naka, 2009’daki bir röportajda olduğu gibi, söylenti ortaya çıktığında ağzı sıkı kaldı. sonik stadyum şaka yollu siteden sorulardan kaçındığında.

Sonic Origins’in ötesinde, gelecekte bekleyebileceğiniz Sega maskotunun oynadığı birkaç oyun daha var. Sonic Frontiers, kirpiye içinden geçebileceği geniş bir “açık alan” sağlıyor ve son zamanlarda derin video dalışlarıyla keşiflerini ve hızlı savaşını daha fazla gösterdi.

GameSpot, perakende tekliflerinden komisyon alabilir.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şey satın alırsanız GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1