Beyaz Saray ve Doğu Kıyısı eyaletlerinden 11 vali Perşembe günü yeni bir ortaklık kurdu açık deniz rüzgar çiftlikleri ve ilgili altyapı için yerel tedarik zincirleri oluşturmak. Yeni Federal Devlet Açık Deniz Rüzgar Uygulama Ortaklığı, Connecticut, Delaware, Maine, Maryland, Massachusetts, New Hampshire, New Jersey, New York, Kuzey Carolina, Pennsylvania ve Rhode Island’dan valileri içeriyor.

Duyurunun bir parçası olarak, Biden yönetimi, açık deniz rüzgar projeleri ve kiralama satışları için “zamanında ve etkili izin ve çevresel incelemelerin” kolaylaştırılmasını taahhüt etti. Geçmişte, izin vermek, açık deniz rüzgar projelerini ilerletmek için önemli bir darboğazdı.

En önemlisi, Başkan Joe Biden başka bir büyük darboğazı hafifletmek için harekete geçti: açık okyanusta gökdelenler kadar uzun türbinler dikmek için gereken özel gemileri güvence altına almak. Projeler, dünya çapında mevcut olan ve sayıları 30’un biraz üzerinde olan birkaç kurulum gemisiyle zaman için rekabet ediyor. ABD, ABD’de iki nokta arasında hareket eden gemilerin inşa edilmesini, sahiplenilmesini, mürettebatının bulunmasını ve ABD’de iki nokta arasında hareket etmesini şart koşan Jones Yasası nedeniyle ek kısıtlamalarla karşı karşıya. ABD’de kayıtlı.

ABD’de inşa edilen ilk Jones Yasası uyumlu geminin önümüzdeki yıl tamamlanması bekleniyor. Daha fazla gemi inşasını hızlandırmak için Biden, bugün açık deniz rüzgar gemileri için öncelikli finansman açıkladı. Ulaştırma Bakanlığı Denizcilik İdaresi tarafından “Ulusal Çıkar Gemileri” olarak belirlenecekler.

Biden yönetimi ayrıca rüzgar enerjisiyle ilgili eyalet ve federal hedeflerin karşılanması için hangi adımların gerekli olduğunu bulmak için bir “açık deniz rüzgar tedarik zinciri yol haritası” geliştiriyor. Biden, ABD açık deniz rüzgar kapasitesini bugün 42 megawatt’tan 2030 yılına kadar 30.000. Bu 2030 hedefi, 10 milyon eve güç sağlamak için yeterli temiz enerji kapasitesi olmalıdır.

Oraya ulaşmak için ABD’nin çok daha fazla rüzgar çiftliği inşa etmesi gerekecek. Başlangıç analiz Mart ayında yayınlanan bir makale, Beyaz Saray hedefinin, beş ila altı kurulum gemisi ve başka türden özel gemilerden oluşan bir filo ile birlikte 2.100 rüzgar türbini ve temel inşa edilmesini gerektireceğini ortaya koydu. ABD ayrıca, çok uzaklardaki türbinleri karada çalıştıracakları evlere bağlamak için 6.800 mil kablo döşemek zorunda kalacak. Mart raporuna göre, tüm bunları yapabilmek için yılda ortalama 12.300 ila 49.000 tam zamanlı işçi gerekecek.

Bu arada, ortaklığa katılan 11 vali, eyalet sınırlarını aşan sorunları çözmek için Biden yönetimi ile birlikte çalışmayı planlıyor. Bu sorunlar, iletim hatlarının inşasından balıkçılığın yönetilmesine kadar uzanmaktadır. açık deniz rüzgarı yerel balıkçılık endüstrileri üzerindeki etkisi Devletlerin temiz enerjiye yönelik çabalarının bir parçası olarak ele almak zorunda kalacakları hassas bir nokta olmuştur.

Şu anda geliştirilmekte olan çok daha büyük projeler de dahil olmak üzere, ABD’deki birkaç açık deniz rüzgar çiftliği Doğu Sahili’nde bulunuyor. Ancak Başkan Biden, Batı Kıyısı boyunca suları açmak için harekete geçti ve Körfez Kıyısıbu nedenle bugünkü duyuru, bu bölgelerdeki devletlerin gelecekte ortaklığa katılabileceğini belirtiyor.

Biden yönetiminin açık deniz rüzgar hayalleri, iklim değişikliğini yavaşlatmak için daha büyük bir misyonun parçası. ABD, kısmen elektrik şebekesinin 2035 yılına kadar tamamen temiz enerjiyle çalışmasını sağlayarak, sera gazı emisyonlarını 2050 yılına kadar sıfıra yakın bir seviyeye indirmeyi planlıyor.

ABD dışında açık deniz rüzgarı için de artan bir ivme var. Açık deniz rüzgarına yönelik dünya çapındaki sermaye harcamalarının on yılın sonunda iki katından fazla artması ve bir araştırmaya göre 100 milyar doları aşması bekleniyor. tahmin yayınlandı Norveçli firma Rystad Energy tarafından bu haftanın başlarında.genel-2