Whatsapp’ta Ödemeler, ülke genelindeki kullanıcılar için bir geri ödeme kampanyası başlattı. Razorpay’in neo-bankacılık kolu RazorpayX, ülke genelindeki kullanıcıları için UPI aracılığıyla sorunsuz bir geri ödeme deneyimi sağlamak için Payments on WhatsApp’ın teknoloji ortağı olarak işe alındı. WhatsApp’ta ödeme yapmak için UPI kullanan kullanıcılar, geri ödeme alır ve ortaklığın bir parçası olarak RazorpayX, ödeme platformu, minimum hata ve bekleyen işlem olasılığını sağlamaya yardımcı olur.

Bugün, UPI (Birleşik Ödeme Arayüzü), Hindistan’daki diğer ödeme modları arasında tartışmasız ödeme şampiyonu haline geldi. UPI, ödeme sisteminin Mart 2022’de ilk kez bir ayda 5 milyar işlemi geçmesinin ardından 2021-22 mali yılı için işlem değerlerinde 1 trilyon doları (78.35 yüz bin rupi) aştı.

UPI’nin piyasaya sürülmesinden sonraki beş yıl içinde, bugün, pandemi tarafından belirlenen anlık UPI ödemelerine erişim konusundaki yeni alışkanlık, akıllı telefonların artan şekilde benimsenmesi ve zamanından önce gelen girişimler sayesinde, Hindistan’daki perakende ödemelerin yüzde 50’sinden fazlası UPI üzerinden yönlendiriliyor. hükümet. Bu önemli UPI benimsemesi, son kullanıcılar için sorunsuz bir ödeme sürecine yönelik sürekli artan güçlü bir ihtiyacı göstermektedir. RazorpayX – Payments on WhatsApp ortaklığı, son kullanıcılara bu sorunsuz ve güvenilir geri ödeme deneyimini sağlamayı amaçlıyor.

Razorpay’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Harshil Mathur, “Hindistan’ın anında dijital ödeme yöntemlerine yönelik tercihi katlanarak artarken, WhatsApp’ta Ödemeler, 500 milyon kullanıcısı için finansal erişimde önemli bir rol oynayacak. İlkine güç vermekten heyecan duyuyoruz. Bu yolculuğa çıktıklarında WhatsApp’ta Ödemelerde geri ödeme çabası. Razorpay olarak, tüketicilere kolaylık, anında memnuniyet ve kolaylık sunmak için mevcut ödeme sürecini iyileştirmeye ve daha da basitleştirmeye kararlıyız.”

WhatsApp Hindistan Ödemeler Direktörü Manesh Mahatme, “WhatsApp genellikle Kızılderililer için, özellikle kırsal ve yarı kentsel alanlardakiler için ilk dijital ağ geçididir ve WhatsApp üzerinden yapılan ödemeler aracılığıyla, amacımız, ihtiyacı olanlara finansal erişimi genişletmektir. Güvenli, güvenli ve kullanımı kolay dijital ödemeler sunmak, Hindistan’ın dijital ekonomisini ölçeklendirmenin önemli bir parçasıdır ve önümüzdeki 500 milyon Hintliyi hayata geçirmeye yönelik daha kapsamlı çabalarımızın bir parçası olarak WhatsApp’ta ödemeler konusunda farkındalığı artırmaya devam edeceğiz. dijital ödeme ekosistemi.”

RazorpayX şu anda 30.000’den fazla işletmeye hizmet veriyor ve geçen yıl Hindistan’daki tüm UPI kayıtlı kullanıcıların yüzde 20’sinden fazlasına UPI işlemlerini gerçekleştirdi. Neo-bankacılık platformu, Ödemeler işinde yüzde 200’ün üzerinde büyüme kaydetti. RazorpayX Payouts, işletmelerin API etkin bankacılık yoluyla müşteriler, satıcılar, tedarikçiler ve ortaklar arasında parayı geniş ölçekte taşımasına yardımcı olur. Platform, yıllık 30 milyar doların üzerinde bir para hareketiyle ödeme yaptı (2.35 yüz bin rupi). Ödemelere ek olarak RazorpayX, Satıcı Ödemeleri, Vergi Ödemeleri, Bordro, Ödeme Bağlantıları ve Kurumsal Kredi Kartları gibi diğer ürünlerinde de benzer bir büyümeye tanık oldu.

RazorpayX, Fintech devi Razorpay’in önde gelen yeni çağ işletme finansmanı platformudur. Bir cari hesabın (Hindistan’ın önde gelen bankalarından) üzerine inşa edilen RazorpayX, tekrarlayan ve zaman alan finansal görevleri otomatikleştirmek ve basitleştirmek için tasarlanmıştır. RazorpayX, günlük ödemeleri, muhasebeyi ve mutabakatı kolaylaştırmaktan, işletmelerin teminatsız krediler almasına, bordro sürecini otomatikleştirmesine ve en son vergi uyumluluk standartlarına uymasına yardımcı olmaya kadar, işletmelere ve girişimcilere geleceğe yönelik bir çözüm sunar. RazorpayX cari hesabı, RBL ve ICICI Banks tarafından desteklenmektedir. RazorpayX, platformunda 30.000’den fazla işletmeye sahiptir.
genel-8