WhatsApp’ın önceki tepki özelliği altı emoji ile sınırlıydı. Büyük bir güncelleme artık tepkiler için tüm emoji kitaplığına erişime izin vermelidir. Görüntü hayranları için büyük bir kazanç.

Uygulamanın yaklaşan bir güncellemesi için WhatsApp, mesajlara herhangi bir emoji ile yanıt verme yeteneği üzerinde çalışıyor. Bu, şu anda 3000’den fazla emojiden yalnızca altı tanesiyle mümkündür – “Yaşasın”, kalp veya örneğin ağlayan emoji dahil.

WhatsApp’taki emoji tepkileri

Tepkilerinizi yeterince ifade etmek için çok az hareket alanı varsa, mutlu olacaksınız. Web sitesinde yer alan habere göre gelecekte herhangi bir emoji ile tepki vermek mümkün olacak. WABetaBilgi. Özelliğin Android ve WhatsApp’ın masaüstü sürümü için genişletilmesi tartışıldıktan sonra, şimdi iOS kullanıcılarının beğenisine iPhone için de sunuluyor.

WABetaInfo’ya göre yeni özellik şöyle görünebilir.Fotoğraf: WABetaInfo aracılığıyla TECHBOOK

Yeni işlev şu anda hala geliştirme aşamasında olduğundan, bir sürümün ne zaman bekleneceği belirsizdir. Beta test kullanıcıları, büyük olasılıkla tüm emoji reaksiyonlarından yararlanan ilk kullanıcılar olacak.

TECHBOOK, Mayıs 2022’de WhatsApp mesajlarına emoji tepkileri bildirdi. Editörler zaten işlevin genişletilebileceğinden şüpheleniyorlardı – renkli simgeler sözlü olmayan iletişim yardımcıları olarak çok popüler.

Ayrıca ilginç: WhatsApp renklendi! Üç büyük yenilik şimdi burada

Emojiler genellikle duyguları metinden daha iyi iletir

Gerçek birliktelikte duygularımızı sesimizle veya kelimelerin tonlamasıyla ifade ederiz. Yazılı iletişimde bu seviyeden yoksunuz. Sonuç olarak bazı ifadeler hızla yanlış anlaşılıyor. Hayal kırıklığı ve öfke genellikle sonucudur.

Emojiler ve onlarla birlikte WhatsApp tepkilerinin genişletilmiş işlevselliği, normalde eksik olan duyguları aktarmamıza izin vererek daha net iletişim kurmamıza ve yanlış anlamaları önlememize yardımcı olur. Simgelerin yazılı iletişimimiz üzerindeki etkileriyle yalnızca iletişim bilimcileri ilgilenmiyor, aynı zamanda Fraunhofer Deneysel Yazılım Mühendisliği Enstitüsü’ndeki araştırmacılar da ilgileniyor. ruh halini ve duyguyu iletme yetenekleri için emojileri inceleyin. Bilime olan yaygın ilgi, emojilerin ciddiye alınması gereken bir iletişim olgusu olduğunu gösteriyor. TECHBOOK emoji trendini takip etmeye devam edecek.

kaynakgenel-25