Android Auto, telefonunuzu tam ölçekli bir araç navigasyon sistemine dönüştürmek amacıyla ilk kez 2015 yılında piyasaya sürüldü. Tipik Google tarzında, Android uygulaması artık Telefon Ekranları için Android Auto’da görünen bir mesajla kullanımdan kaldırılıyor. “Telefon ekranları için Android Auto yakında çalışmayı durduracak.”Şimdi, arkasındaki hikaye Google, telefonlar için Android Auto’yu sunuyor. Hizmet başlatıldığında, araç navigasyon/bilgi-eğlence sistemleri ve telefonlar için mevcuttu. Kısa bir süre sonra Google, deneyimi yalnızca araç sistemleriyle sınırlamaya karar verdi, ancak telefonların yerini alacak bir ürün sunmak zorunda kaldı – bu nedenle Telefon Ekranları için Android Auto doğdu.

Google, bu uygulamanın artık gereksiz olduğuna karar verdi ve Google Asistan Sürüş Moduna odaklanmak için eskisini kapatıyor. İnsanlar, uygulamanın Android 12 cihazlarla uyumlu olmadığını bildiren bir mesajla bildiriyor. “Android Auto artık yalnızca araba ekranlarında kullanılabilir” ve biz bunu yazarken kapatma işlemi eski Android sürümlerine genişletiliyor.

Google Asistan Sürüş Modu ve Android Auto

Android Auto, özel araç bilgi-eğlence ve navigasyon sistemlerinde çalışmaya devam edecek ve Sürüş Modu telefonların yerini alacak. Bu modun sundukları temel olarak Android Auto ile aynıdır – büyük UI öğeleri, müzik servisleri vb. Örneğin, Manzara modunda kullanmanın bir yolu yoktur, özel bir uygulama simgesi yoktur (başlatmanın tek yolu şunu söylemektir: “Ok Google, Sürüş Modunu başlat” ve müzik deneyiminde de bazı unsurlar eksik.

Yine de, Google’ın güncellemelerle deneyimi yavaş yavaş geliştireceğini ve Sürüş Modunu kullanmayı çok daha kolay hale getireceğini düşünüyoruz. Bu konu hakkında ne düşünüyorsun? Hiç Telefon Ekranları için Android Auto kullandınız mı ve Sürüş Modunun işe yarayacağını düşünüyor musunuz? Geri bildiriminizi aşağıdaki yorumlara ekleyin.

Ayrıca Okuyun:telefon-1