Haziran 2018’den Nisan 2020’ye kadar uzanan uzun bir düzenleyici onay süreci sırasında birçok kamuoyu tartışmasına neden olduktan sonra, T-Mobile ve Sprint arasındaki mega birleşme, yeni bir ABD kablosuz endüstrisinin ikinci büyük oyuncusu ortaya çıktı.

Ancak hızla büyüyen “Un-carrier”, pazar lideri olmasıyla düzinelerce manşetlere konu oldu. 5G ağ genişletme ve yükseltmelerinin yanı sıra, aşağıdakiler için tasarlanmış bir dizi karşı konulmaz anlaşma tüm Sprint müşterilerini minimum çabayla ve çok az harcamayla veya hiç harcama yapmadan daha hızlı ve daha hızlı bir sinyale dönüştürmek, bu müşterilerin bazılarına çok adil davranılmadığı görülüyor.
Böyle bir Sprint abonesi (en azından 2020’nin sonu itibariyle) sorunları için adalet aramaya karar verdi, yeni dava açmak olduğundan çok daha mantıklı olan T-Mobile’a karşı Yakın zamanda bir grup Verizon ve AT&T müşterisi tarafından, eski üç ve dört numaralı ABD taşıyıcıları arasındaki aynı tartışmalı birliğin dolaylı (ve biraz aptalca) bir sonucu olarak başlatılan toplu dava.
Yaralanmalara hakaret ek olarak, iddiaya göre bu sakat cihazların birçok kullanıcısından telefonlarına ödeme yapmaları veya geçiş yapmalarına izin verilmesi için önemli ölçüde daha pahalı planlar seçmeleri istendi. T mobil. 5G, şüphesiz yukarıda bahsedilen ürünler için önemli bir satış noktası olduğundan, Bay Moreno kendisi ve “benzer şekilde konumlanmış diğer herkes” için mali tazminat arıyor.

Bu arada T-Mo, OnePlus 7 Pro ve “diğer üç 5G özellikli cihaza” sahip Sprint müşterilerine, başlangıçta Sprint’in 5G kapsamındaki tüm şehirlerde “gerçek mobil 5G deneyimi” sunulacağına açıkça söz vermekle suçlanıyor. sinyal, ki bu asla kanıtlanmadı.

Her şeyin ötesinde, davacı, “Sınıf Cihazlarının birçoğunun”, T-Mobile tüm bunları tamamladığında “tamamen kullanılamaz” hale geleceğini iddia ediyor. Şu anda devam eden çeşitli ağ kapatma süreçleri, ancak bu diğer telefonlar için de geçerli ve insanlar memnun değilse gelecekte ek davalara yol açabilir. onların yükseltme anlaşmaları.telefon-1