Söz verdiği gibi, Studio Asobo sonunda gizli oyunun aksiyon bölümlerine uzun bir bakışın ilk kez gösterildiği özel bir gösteri sırasında A Plague Tale: Requiem’in çıkış tarihini duyurdu. Bir Plague Tale: Requiem 18 Ekim’de çıkacak ve PC’de ışın izleme ve NVIDIA DLSS desteğine sahip olacak. Vitrin sırasında Requiem’in hikayesine ve dövüşüne bir göz atmanın yanı sıra, Hugo’nun sıçan güçlerini düşmanlarının peşinden kemirgen sürüleri göndermek ve mümkün olduğunda kavgalardan kaçınmaya yardımcı olmak için kullandığını da görüyoruz.

Bir Plague Tale: Requiem, Hugo ve Amicia’yı bir kez daha takip ediyor, ancak bu sefer orijinal oyunun kenar mahallelerinden ve kanalizasyonlarından çıktılar ve evlerini yapmak için okyanusu aşarak yeni topraklara gittiler. Hugo’nun bir kez daha korunmaya ihtiyacı var ve Amicia, insanları öldürmekten pek hoşlanmadığı için biraz isteksiz de olsa bu görevi üstleniyor. Gizemli bir lanet Hugo’yu rahatsız eder ve Amicia onu kaldırmanın bir yolunu bulmak için çaresizdir.

Yolculuk onları Akdeniz’e götürür ve devlet güçleri tarafından bir kez daha takip edilirken – şövalyeler yoldaşlarından bazılarını öldürürseniz biraz huysuzlaşırlar – kardeşlerin tanıştığı herkes onlara zarar vermek istemez.

Sunum sırasında Studio Asobo’nun gösterdiği oyun dizisi, kardeşlerin bir kasabadan çıkışını, nazik bir ruhun takipçilerinden kaçmalarına ve terk edilmiş bir taş ocağındaki bazı yeraltı mezarlarına kaçmalarına yardımcı olduktan sonra izledi. Hugo’nun laneti, kan kokusunu takip etmek için duyularını ödünç alarak farelerle iletişim kurmasını sağlar; bu da, saklanıyor olsalar bile yakındaki askerleri görebileceği anlamına gelir.

PC Oyun Geçişi PC Oyun Geçişi PC Oyun Geçişi Microsoft $9.99 $1 Abone olmak

Bu, habersiz bir askeri kimsenin dikkatini çekmeden kolayca gönderebilen Amicia için iyi haber – ya da biraz daha gürültülü ve daha şiddetli olmak istiyorsanız.

Amicia ve Hugo, Amicia’nın kaç can aldığını tartışıyorlar, hatta Amicia muhtemelen yaptığı kadar çok asker öldürmesi gerekmediğini söylüyor, ancak bu vicdan azabı sadece hikaye amaçlıymış gibi görünüyor. Yine de, bazı acımasız yollarla geçmek için mümkün olduğunca çok asker öldürmeniz gerekiyor. Bıçaklı saldırılar, boyun çıtçıtları ve ateş bombalarının hepsi adil bir oyun.oyun-2