yıldız patlaması, iyi finanse edilmiş açık kaynaklı Trino projesini temel alan veri ambarı analitik hizmeti ve veri sorgulama motorunu bugün satın aldığını duyurdu. Varada, veri gölü analitiğine odaklanan Tel Aviv merkezli bir girişim. İşletmeler, Varada’nın tescilli indeksleme teknolojisini kullanarak, Starburst’un sorgu motorunu düzgün bir şekilde genişleten bir yetenek olan veri göllerini kolayca operasyonel hale getirebilirler. Bu, Starburst’un, büyüyen veri analizi pazarında Snowflake ve Databricks’in beğenilerine daha iyi meydan okumasına izin vereceğini savunuyor.

“Varada’nın indeksleme teknolojisinin eklenmesiyle, veri ekiplerinin işletmeye daha iyi hizmet vermesine ve şu anda doğru verileri sağlamasına yardımcı olabiliriz. Starburst CEO’su Justin Borgman bugünkü duyuruda, bu güçlü kombinasyon, belirsiz bir ekonominin şirketleri bütçelerini yeniden değerlendirmeye zorladığı, çünkü iş taleplerinin daha da artmasından daha iyi bir zamanda gelemezdi.

Benzer şekilde, Varada’nın kurucu ortağı ve Ar-Ge Başkan Yardımcısı Roman Vainbrand, birleştirilmiş şirketlerin “analitik sorgu pazarında en iyi performansı ve maliyet avantajlarını sunabileceğini ve kuruluşların altyapı operasyonlarını optimize ederken, içgörü süresini hızlandırmalarını sağlayacağını” belirtiyor. ve yatırımlar”

Varada’nın mühendislik ve ürün liderliği ekipleri Starburst’a katılacak ve iki şirket, önümüzdeki ay ürünleri arasında 2022 sonbaharına kadar genel kullanıma sunulacak bir entegrasyon başlatmayı bekliyor. Starburst ekibi, entegre ürünün kullanıcılarına önemli ölçüde olanak sağlayacağına inanıyor. bulut bilişim maliyetlerini azaltın ve sorgu yanıt sürelerini 7 kata kadar iyileştirin.

İki şirket satın almanın fiyatını açıklamadı. Varada en son 2020’de MizMaa Ventures liderliğindeki 12 milyon dolarlık A Serisi bir tur topladı. Şirket, örneğin, kurucu ortağı ve eski CEO’su ve CTO’su David Krakov’un 2021’in sonlarında şirketten ayrılmasıyla birlikte yıllar içinde bazı liderlik değişiklikleri yaşadı. Son finansman turundan bu yana Varada’dan pek bir şey duymadık, ancak bu kesinlikle temel teknolojiler olgunlaştıkça, kullanım kalıpları belirginleştikçe ve az sayıda şirketin erken kazananlar olarak ortaya çıkmaya başladıkça veri analitiği pazarının konsolide etmeye başladığına bir örnek.genel-24