Çoğu medya grubunda, medyayı yapanlar ile onu izleyen/alanlar arasında genellikle “bağlantısızlıklar” vardır. Ve Sonic The Hedgehog serisi için… bu çok açık. Son yıllarda birçok ana Sonic oyunu, hayranlar tarafından “Sonic gibi hissetmiyorum” olarak değerlendirildi ve bu nedenle Sonic Frontiers (yaklaşan oyun) için umutlar… en iyi ihtimalle karışık.

Sonic’in IDW çizgi romanı ve mavi bulanıklığı içeren bazı animasyon dizileri için yazan Sonic Frontiers’ın yazarı Ian Flynn’e girin. Ve onun için… hayranlar her şeydir:

“Sürekli bir ilham kaynağı oluyorlar” Flynn, IGN’ye söyledi. Franchise tutkuları söndürülemez, yaratıcılıkları sınırsız ve sadakatleri sarsılmaz. Katkıda bulunduğum bir şeyin fandom tarafından benimsenmesi her zaman heyecan verici ve tatmin edicidir. Nereden geldiğimi ve Sonic Serisinin bu kadar uzun süredir parçası olmaktan neden keyif aldığımı sürekli hatırlatıyorlar. Ve sürekli olarak resmi katkıda bulunanların saflarına katılıyorlar ve gelecek neslin geleceğini şekillendirmeye yardımcı oluyorlar, bu çok heyecan verici.”

Söylemek güzel bir şey ama taraftarlar YILLARDIR Sonic Team’den serideki hileleri, şakaları ve “yeni bükümleri” “kaldırmasını” ve sadece işe yarayan şeye geri dönmesini istiyorlar, Sonic hızlı koşuyor. Yine de, Sonic Frontiers’ın gösterdiği gibi… bunu yapmıyorlar.

Hayranların ne kadar “ilham verici” olduğunu göreceğiz… eğer oyun vaat edilen şey değilse.

Yazar hakkında


oyun-4