Xiaomi 12 Ultra’nın 5 Temmuz’da piyasaya sürüleceği bildiriliyor. Teknoloji şirketinin akıllı telefonun gelişini 28 Haziran’dan itibaren açıklaması bekleniyor. Xiaomi CEO’su Lei Jun bu hafta Çinli teknoloji devinin Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1’i piyasaya sürmeye hazırlandığını duyurdu. Temmuz ayında, Xiaomi 12 Ultra olduğuna inanılan SoC destekli telefon. Akıllı telefonla ilgili temel özellikler, Xiaomi 12 Ultra’nın 12 GB’a kadar RAM ve 512 GB depolama ile geleceği de dahil olmak üzere bu ayın başlarında sızdırıldı.

yakın zamana göre bildiri Hong Kong merkezli teknoloji medya platformu Tech Going tarafından, Xiaomi 12 Ultra, Asus ROG 6 serisi akıllı telefonlarla birlikte 5 Temmuz’da piyasaya sürülecek. Çinli şirketin ayrıca 28 Haziran’da Çin’de Xiaomi 12 Ultra’nın resmi tanıtımlarını yayınlamaya başlayacağı söyleniyor. İlginç bir şekilde rapor, bilgileri iyi bir sicile sahip olmayan bir bahşişçiden aldıklarını da ekledi, bu nedenle bu sızıntının da yanlış olma ihtimali var.

Xiaomi CEO’su Lei Jun, geçtiğimiz günlerde şirketin Temmuz ayında Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 SoC destekli bir telefon çıkaracağını duyurmuştu. Bu telefonun Xiaomi 12 Ultra olması bekleniyor, ancak şirket yaklaşmakta olan akıllı telefonun adını resmi olarak açıklamadı.

Daha önce de belirtildiği gibi, Xiaomi 12 Ultra’nın bazı önemli özellikleri bu ayın başlarında sızdırıldı. Akıllı telefonun 120Hz yenileme hızına sahip 6.7 inç AMOLED ekrana sahip olduğu söyleniyor. Daha önceki bir sızıntı, telefonun 20:9 en boy oranı, 120Hz yenileme hızı ve 1.700 nit’e kadar en yüksek parlaklık ile 6.6 inç AMOLED 2K (1.440×3.200 piksel) kavisli ekrana sahip olacağını öne sürmüştü.

Hatırlamak için, Xiaomi 12 Ultra’nın 8GB veya 12GB RAM ve 256GB veya 512GB UFS 3.1 dahili depolama ile eşleştirilmiş bir Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 SoC tarafından desteklenmesi bekleniyor.

Optik için, Xiaomi 12 Ultra’nın optik görüntü sabitleme (OIS) ile 50 megapiksel kamera tarafından yönetilen üçlü bir arka kamera kurulumu sunduğu söyleniyor. 48 megapiksel ultra geniş sensör ve 5x optik yakınlaştırmaya sahip 48 megapiksel periskop telefoto atıcı ile geldiği söyleniyor. Başka bir uçuş süresi (ToF) sensörü ve lazer AF olabilir. Selfie’ler ve görüntülü aramalar için, Xiaomi’nin akıllı telefonunun 20 megapiksel ön kameraya sahip olması bekleniyor. Bu ayın başlarında yayınlanan bir başka rapor, Xiaomi 12 Ultra’nın Alman kamera üreticisi Leica’nın ikonik kırmızı logosuyla gelen ilk akıllı telefon olabileceğini de ima etti.

Xiaomi 12 Ultra’nın 67W kablolu ve 50W kablosuz şarj desteğine sahip 4.800mAh pil ile gelmesi bekleniyor. Bu Şubat ayında yayınlanan bir rapor, telefonun 120W hızlı şarjlı 4.860mAh pil alacağını belirtmişti. Telefon, kutudan çıktığı haliyle Android 12’yi çalıştıracak ve çift hoparlör kurulumuna sahip olacak.
genel-8