Apple CEO’su Tim Cook, Çin medyasına verdiği röportajda yanlışlıkla ağzını açmış olabilir. Mac kültü. Ürün özelliklerini ve diğer haberleri (Pei’nin OnePlus’ı yönettiğinden beri yaptığı bir şey) sık sık sızdıran Nothing’s Carl Pei gibi bazı yöneticilerin aksine Cook, yaklaşmakta olan Apple cihazlarının sızıntılara maruz kalmasına izin vermemeye dikkat etti.
Çin medyasıyla bahsi geçen röportajda Cook, Apple’ın Çinli tüketicilere ürünün gelişi için “takipte kalın” diyerek bir AR/VR karma gerçeklik kulaklığı piyasaya sürmek üzere olduğunu doğruladı.

Artırılmış gerçekliğe iyi bir örnek Pokemon Go uygulamasıdır.

Sanal Gerçeklik (VR), bir kullanıcının girebileceği ve etkileşimde bulunabileceği sürükleyici bir ortam oluşturmasına olanak tanır. AR veya Artırılmış Gerçeklik, gerçek zamanlı video beslemelerinin üzerine veri bindirmeleri koyar. Örneğin, video oyunu Pokemon Go, eylem halindeki AR’nin güzel bir örneğidir. Telefonun kameralarından biri, önünüzdeki sahnenin canlı videosunu çekerken, ekranın üst kısmındaki bindirmeler, Pokemon’un hareket halindeki sahnelerini göstermenize, birini izlemenize, sersemletmenize ve Pokeball’unuzun içinde yakalamanıza olanak tanır.

Apple’ın CEO’su her zaman AR’den etkilenmişti ve bunu Çin devlet bağlantılı medyasıyla yaptığı son röportajda dile getirdi. Cook, her zamanki gibi Apple’ın Artırılmış Gerçeklik konusunda olabildiğince heyecanlı olduğuna dikkat çekti. İronik olarak, Cook’un kendisi, habersiz Apple cihazlarıyla ilgili özellikleri ve diğer özellikleri ifşa eden bahşiş ve sızdıranlara karşıydı. Haziran 2017’de Apple, çalışanlar için dahili bir seminer düzenledi onlardan söylentili verileri yayınlamayı bırakmalarını istemek. Seminer? Bununla ilgili haberler sızdırıldı!
Kulaklıkla ilgili en son söylenti, AR ve VR yetenekleri arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilecek olmasıdır. Bu, TF International için çalışan en yüksek puanlı Apple analisti Ming-Chi Kuo’dan geliyor. Kuo’nun sicili olağanüstü ve muhtemelen bugün size, bundan üç ay sonra Apple kafeteryasında günün çorbasının ne olacağını söyleyebilir. Sorunsuz geçiş özelliğinin cihazın en çok satan noktalarından biri olacağı bildiriliyor.
Apple kısa süre önce kulaklığı şirketin Yönetim Kurulu’na gösterdi. Kulaklıklı mikrofon setinde, veri işleme için iPhone ile bağlantıya dayanan 14 adede kadar kamera olabilir. Karma AR/VR başlığı, “gerçeklik işletim sistemi” için r/OS adlı yeni bir işletim sistemine sahip olacak. 2021’deki erken söylentiler, cihazın 3.000 $ civarında fiyatlandırılması çağrısında bulundu.

Apple’ın karma gerçeklik kulaklığı 3.000 $ olarak fiyatlandırılabilir

Bir prototipin, cihazın navigasyonunu kontrol etmek için vizörün yanında Apple Watch ve AirPods Max’te kullanılana benzer fiziksel bir taç veya kadran kullandığı iddia ediliyor. Başka bir olasılık, kullanıcının parmağına takılan bir “yüksük tipi cihaz” kullanılması olabilir. Analist Kuo, Apple’ın kulaklığı bir oyun platformu olarak değerlendirmediğini ve bugüne kadarki en iyi video prodüksiyonunu sunarak üretileceğini söylüyor.

Apple, her yıl sattığı milyonlarca iPhone, iPad ve MacBook’un çok gerisinde kalan ilk yılında 250.000 adet sevkiyat yapmayı planlıyor. Bir düzine kadar kamera, kullanıcının el ve kafa hareketlerini izlemeye yardımcı olabilir. Cihaz, çevresel görüş için iki adet 4K mikro OLED ekrana ve bir AMOLED düşük çözünürlüklü ekrana sahip olabilir. Ön siparişlerin 2023’ün ikinci çeyreğinde başlayacağı söyleniyor. Perakende satışlar, WWDC 2023’ün önümüzdeki Haziran ayında başlamasından önce gerçekleşebilir.

Analist Jeff Pu, Apple’ın AR tabanlı Apple Glass’ının 2024’ün ikinci yarısında seri üretime geçmesini bekliyor. Karma gerçeklik kulaklığı şu anda herkesin dikkatini çekerken, birçoğunun Apple’ın bir sonraki büyük şeyi olacağına ve olabileceğine inandığı şey AR gözlükleri. iPhone’u şirketin en çok satan teknoloji ürünü olarak değiştirin.

Ve şimdi, Apple CEO’su Tim Cook, karma gerçeklik kulaklığının gerçek olduğunu söylüyor. Görünüşe göre önümüzdeki birkaç yıl Apple hayranları için çok heyecan verici olabilir.telefon-1