2019’da, Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu’ndan (ACCC) düzenleyiciler, Samsung’u ulusal TV’de yayınlanan ve reklam panolarına yapıştırılan veya sosyal medyada görünen birkaç reklam üzerinde görevlendirdi.

Reklamlar, yedi Samsung Galaxy telefon modelinin bir buçuk metreye kadar 30 dakikaya kadar suya dayanıklı olduğunu iddia ediyor ve onları yüzme havuzlarına daldırırken veya sahilde üzerlerine su damlaları sıçrarken tasvir ediliyordu.

Avustralyalı tüketici gözlemcisi, kötü şöhretli havuz ve plaj sahnelerini gösteren bu reklamların bir alt kümesini (yedi) hedefliyor. Bununla birlikte, Galaxy telefonların veya herhangi bir telefonun suya dayanıklılığı tatlı su sızdırmazlığı ile test edilirken, yüzme havuzlarında tuzlu su veya klorlu su, şarj portunda korozyona neden olabilir. .

Samsung, 14 milyon dolarlık yanıltıcı iddialar için ACCC ile anlaşmayı kabul etti ve o zamandan beri, su geçirmezlik iddialarının gerçeği daha iyi yansıtması için telefonlarına donanım ve yazılım değişiklikleri getirerek sorunu ele aldı. ACCC başkanı Gina Cass-Gottlieb’e göre:telefon-1