Fitbit, Fitbit kullanıcılarına uykuları hakkında daha fazla bilgi sağlayacak olan Uyku Profili özelliğini sunuyor. Bu yeni Fitbit Premium özelliği, eğlenceli hayvan karakterleriyle yorumlarken uyku düzeninin yeni bir boylamsal analizini sunar. Uyku Profili, Fitbit kullanıcısının uykusunu her ay uyku bilimi tarafından desteklenen 10 temel ölçüm üzerinden analiz eder, eğilimleri hesaplar ve nerede gelişebileceklerini keşfetmelerini sağlamak için bunları yaşları ve cinsiyetleri için tipik olanlarla karşılaştırır.

Google’ın sahibi olduğu Fitbit şirketi, “Uyku Profilleri”ni duyurdu. Blog yazısı. Bu yeni özellik, Premium üyelerinin, ilişkili uyku hayvanlarının yardımıyla uyku alışkanlıkları hakkında daha fazla bilgi edinmelerini sağlar. Ayrıca, Fitbit kullanıcılarının uyku alışkanlıklarını iyileştirmeye çalışabilmeleri için alışkanlıklarındaki uzun vadeli eğilimleri keşfetmelerine yardımcı olur.

Fitbit, Uyku Profili ölçümlerinin ilk kez aylık toplu görünümde gösterildiğini ve kullanıcılara ayrıca her ölçüm için ideal aralıkların sağlanacağını iddia ediyor. Ayrıca, asıl odaklarını ve daha fazla gelişme çabalarını değerlendirebilmeleri için aylık bir uyku analizi alacaklardır.

Fitbit’in Uyku Profili özelliği, Zürafa, Ayı, Yunus, Kirpi, Papağan ve Kaplumbağa dahil olmak üzere altı hayvan arketipini kullanır ve bunların her biri şirkete göre ortak kullanıcı uyku düzenleriyle ilgili farklı eğilimlerine göre seçilir.

Bu arada, Fitbit şöyle açıklıyor: “Araştırma ekibimiz, analizi sırasında profilinize eklediğimiz temel ölçütlere ayırmadan önce 1000 farklı uyku özelliğini inceledi. uyku süresi, dinlenme ve REM uykusu gibi daha önce izlenen ölçümlere göre, bu veri noktaları uyku düzeniniz ve kalitenizin aylarca süren bütünsel bir görünümünü sunar.”

Fitbit kullanıcılarının ise analizi alabilmek için ayda en az 14 gece uyurken Fitbit akıllı saat veya takip cihazı takmaları istendi. Sonuçlar her ayın ilk günü Fitbit uygulamasında gösterilecek ve aydan aya değişebilir.

Kullanılabilirlik açısından, en yeni Uyku Profili özelliği Premium müşteriler için piyasaya sürülecek ve Fitbit Sense, Fitbit Versa 2, Fitbit Versa 3, Fitbit Charge 5, Fitbit Luxe ve Fitbit Inspire 2 cihazlarıyla uyumlu. Şirkete göre, uygun Fitbit kullanıcıları ilk profillerini Temmuz ayının ilk haftasında alacaklar.
genel-8