Bu ayın başında ortaya çıkan Pixel 7 Pro prototipini hatırlayın. şüphesiz bir kullanıcının elleri? Google, Pixel 7 Pro prototipini silerek kullanılamaz hale getirdi. Görünüşe göre başka prototipler de ortalıkta dolaşıyordu ve Google bu tür cihazları kullanılmaz hale getirse de şaşırtıcı bir şekilde onlardan bazı bilgiler toplanabiliyordu. Google Haberler Telegram grubu Google tarafından tuğlalı bir kişiyle iletişime geçti Pixel 7 Pro ve bildirildiğine göre telefonun çipi hakkında önyükleme günlüklerinden bir şeyler öğrenebildi (aracılığıyla). Android Yetkilisi). Bilgi, grubun Telegram kanalında paylaşıldı ve ikinci nesil Google yapımı çipin bazı ilginç bakışlarını ortaya koyuyor.

Google Tensor 2, göründüğünden büyük bir yükseltme olamazdı

Yaratıcılık ve bilgi arzusu insanlığı çok yükseklere taşıdı ve şimdi bu niteliklerin ilginç sonuçlar verdiğini bir kez daha kanıtladı. Google tarafından silinen bildirilen bir Pixel 7 Pro’nun önyükleme günlüklerinden, bir Google News Telegram grubu, Tensor 2 hakkında bazı ayrıntıları belirleyebildi (ikinci nesil Tensor yonga setinin çağrılacağı bildirildiği gibi). Öncelikle Telegram grubu, Pixel 7 Pro’nun küçük bir ekran yükseltmesi alacağını öğrendi. paneli Pixel 6 Pro’nun kullandığı Samsung S6E3HC3 iken, Pixel 7 Pro’nun S6E3HC4 ekranını kullandığı ve 3120×1440 çözünürlüğe sahip olduğu bildiriliyor (bu arada Pixel 6 Pro çözünürlüğü ile aynı). Yeni panelin, iki modelin ekranlarında büyük bir gelişme olması pek olası değil, ancak bazı küçük değişiklikler getirebilir.

Bu, öne sürülen diğer söylentilerle çelişiyor. Google, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro için geçen yılki ekranlara gidecek, ancak bekleyip görmemiz gerekecek.

Şimdi, bu sızıntının özüne gelelim. Telegram grubu, yonga setinin iki yüksek güçlü çekirdek, iki orta çekirdek ve dört hafif çekirdek ile 2+2+4 CPU yapılandırmasını sürdüreceğini belirledi.

Hafif çekirdeklere gelince, kütüklere göre, Google, Cortex-A55’e bağlı kalmaya karar verdi. Bilmeyenler için, bu bir Armv8 CPU çekirdeğidir ve yeni nesil Armv9 çekirdeğiyle (Cortex-X2, Cortex-A710, Cortex-A510 – bunlar kullanılır, bunlar için kullanılır) karıştırılamaz ve eşleştirilemez. örneğin, amiral gemisi Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 yongasında).

Bu, Google’ın Cortex-A55 ile çalışmak için Cortex-A78 ve Cortex-X1 gibi daha eski CPU çekirdeklerine yöneldiği anlamına geliyor. Bu çekirdekler, örneğin Galaxy S21 serisinde bulunan geçen yılki amiral gemisi yonga seti olan Snapdragon 888 yongasında kullanılıyor.

Ne yazık ki bu, yeni Tensor yonga setinin en azından kağıt üzerinde Snapdragon 8 Gen 1 veya 8 Plus Gen 1 gibi mevcut amiral gemisi yonga setlerinin gerisinde kalacağı anlamına gelebilir. Ve yeni 2023 yonga setleri piyasaya sürüldüğünde, Tensor 2 rakipleri tarafından daha da geçilecek.

Ancak, kağıt üzerindeki teknik özelliklerin her zaman günlük yaşam deneyimlerini yansıtmak zorunda olmadığını unutmayın. Pixel 7 Pro’nun resmi olarak ne zaman piyasaya sürüleceğini ve rakiplerine karşı nasıl bir performans göstereceğini ve 8. Nesil 1 benzeri performansın eksikliğinin potansiyel Pixel 7 için bir anlaşma kırıcı olarak fark edilip edilmeyeceğini bekleyip görmemiz gerekecek. Profesyonel benimseyenler.

Telegram grubu, telefonların bazı kod adlarına da göndermeler tespit etti. Bu Pixel 7 Pro prototipinin günlükleri tarafından onaylanan kod adları arasında Panther (Pixel 7), Cheetah (Pixel 7 Pro) ve Felix (bu muhtemelen Pixel 7a’ya atıfta bulunabilir) bulunur.

Daha önceki sızıntılardan ve Google’ın Google I/O sırasında Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’yu kısaca ifşa etmesinden, iki telefonun geçen yılki Google amiral gemilerine benzer rafine bir tasarıma sahip olacağını biliyoruz. bazı yeni renklerle. Şu ana kadar kamera sistemlerinin güncellenmesi beklenmiyor. Pil kapasiteleriyle ilgili sızıntıları henüz duymadık. İki telefon sonbaharda, muhtemelen Ekim ayında tanıtılmalı.telefon-1