OnePlus 1, 2014’te ilk kez piyasaya çıktıktan sonra, eski underdog şirketi, kendisini meraklıların yönlendirdiği bir şirket olarak kurdu ve bu nedenle hızlı bir şekilde özel bir takipçi topluluğu kazandı.

Şimdi 2022 ve o zamandan beri şirket, markasının arkasında farklı hedefler ve anlamlarla farklı bir türe dönüştü. Yolunu değiştirmesine rağmen, OnePlus, şu anda topluluk forumlarında birçoğu aktif ve düzenli olarak katılan 6,1 milyondan fazla üyeye sahip olduğunu iddia ediyor.

OnePlus topluluğu üyelerinden biriyseniz, sizin için bazı büyük haberler var. Şirket, tüm üyelerini Orbit adlı yepyeni bir platforma taşıyacağını duyurdu. Bu geçiş 28 Haziran’da başlayacak ve 30 Haziran’a kadar devam edecek.

OnePlus Topluluğundan Orbit’e Geçiş

Bir topluluğu bir platformdan diğerine taşımak her zaman zor bir iştir ve özellikle topluluk OnePlus kadar köklü olduğunda, süreç için birçok soruyu gündeme getirmesi zorunludur. Böylece OnePlus, bazı detayları paylaşan bir gönderi ile ortaya çıktı. Öncelikle yorum, gönderi, direkt mesaj gibi bilgilerin tamamı yeni platforma aktarılacak. Ancak, geçiş döneminde (28.06 – 30.06) üyeler yeni yorum yapamaz, gönderi oluşturamaz, profillerini düzenleyemez veya DM gönderemez. Yine de forumları ziyaret etmek hala mümkün olacak.

Yeni platform Orbit söz konusu olduğunda, bazı özellikler hemen kullanılamayacak. Buna kazanılan madalyalar, rozetler ve giriş serisi dahildir. İyi haber şu ki, OnePlus bunları eninde sonunda uygulayacak ve tüm eski başarılarınızı yeni Topluluk Madalyası sisteminde geri alacaksınız. Ayrıca kazanmanız için yeni başarılar da olacak.

Orbit ile yeni olan her şeyin özüne girmek isteyenler için, OnePlus topluluk gönderisi net bir şekilde ortaya konan tüm yeni özelliklerin ve hata düzeltmelerinin ayrıntılı bir zaman çizelgesine sahiptir.

Çekiliş Puanlarına ne olacak?

Çekiliş Puanları veya Çekilişler, OnePlus topluluk üyelerinin forumlarda aktif olarak kazandıkları ve daha sonra ödül kazanma şansı için çekilişlere katılmak için kullanılabilecek puanlardır. Bu puanlar Orbit’te gelişmiş bir alternatifle değiştiriliyor ve RedCoins olarak adlandırılacak. OnePlus Topluluğu, RedCoin’ler Topluluk’ta, Red Cable Club’da ve e-ticaret platformlarında harcanabilir. Üyeler bunları yalnızca yarışmalar ve günlük aktiviteler yoluyla değil, Shot on OnePlus gibi kampanyalar aracılığıyla da kazanabilecekler.

Dahası, Raffles yarışma ödüllerini kazanmak için kullanılırken, bundan böyle RedCoins yarışmanın ödülü olacak. Başka bir deyişle, kullanıcılar artık OnePlus’ın ödül olarak sunmayı seçtiği şeye güvenmek zorunda kalmayacak ve kazandıkları RedCoin’lerini istedikleri gibi harcama özgürlüğüne sahip olacaklar.

Tüm taşıma işlemi 30 Haziran’da tamamlandığında, telefonlarında eski Topluluk uygulaması yüklü olan kullanıcılar bir güncelleme alacaklardır. bu OnePlus forumları için mevcut ana sayfa aynı zamanda yepyeni bir platforma da öncülük edecek.

Ancak, uygulamanın eski sürümünü güncellememeye ve buna bağlı kalmaya karar veren herkes için bu yalnızca kısa bir süre için mümkün olacaktır. OnePlus, sonunda eski sürümü kapatacağını ve artık kullanılamayacağını söylüyor. Bu yüzden, asmak istiyorsanız bunu aklınızda bulundurun. Bununla birlikte, Orbit birden fazla yönden daha iyi bir sürüm gibi görünüyor, bu nedenle güncelleme yapmamak için bariz bir neden yok.telefon-1