CES’ten kısa bir süre sonra OnePlus, OnePlus 10 Pro akıllı telefonunu tanıttı. Bu üst düzey cihazın gösterdiği fiyat göz önüne alındığında, doğrudan rakibinin gerçekten de fiyatı benzer olan Google Pixel 6 Pro olacağı görülüyor. Ve eğer Samsung akıllı telefonlar güçleri ve kullanışlı özellikleriyle üstünlük sağlıyorsa, OnePlus 10 Pro ve Google Pixel 6 Pro’nun kaynakları var ve Android’in köklerine daha yakın olmayı takdir eden teknoloji ve akıllı telefon meraklılarına hitap edebilir.

OnePlus ve Google’ın iki akıllı telefonu Gorilla Glass Victus malzemesini içeriyor, 120 MHz’de saat ayarlı uyarlamalı yenileme hızlarını gösteren ekranlara sahip (OnePlus 10 Pro 1 ila 120 Hz arasında uyum sağlarken Pixel 6 Pro 120 Hz’de 10 iken), kablosuz şarj, IP68 toz ve suya dayanıklılık, kablosuz güç paylaşımı ve 5G. Yazı işleri ekibi, büyük potansiyele sahip bu iki akıllı telefon arasındaki eşleşmeyi yeniden yapmanız için aşağıdaki satırlarda size sunuyor.

Neden OnePlus 10 Pro’yu seçmelisiniz?

OnePlus 10 Pro

OnePlus 10 Pro – En iyi fiyatlar:


 • Rakuten

  599,99


 • Cindirim Pazaryeri

  699,00


 • darty

  919,00


 • Amazon

  919,00


 • fnac

  919,00


 • Amazon Pazarı

  1074.89

Google Pixel 6 Pro, üstün niteliklere sahip olsa da, yine de çok zayıf hücresel sinyal alımından muzdariptir ve bu, hala sahip olduğumuz ana işlevsellik olduğu zaman, en hafif tabiriyle can sıkıcıdır. Üstelik özerkliği oldukça ortalama ve çok yavaş bir suçlama yapıyor. Google, güncellemeler yoluyla durumu kısmen düzeltmiş olabilir, ancak her şey hala oldukça tutarsız. Aynı zamanda Google’ın şirket içi işlemcisi Tensor’dan yararlanan ilk akıllı telefon ve bu nedenle bu lansmanın bedelini ödüyor.

OnePlus 10 Pro’ya gelince, uzun süredir markanın akıllı telefonlarında gözlemlenenden çok daha yüksek olan daha iyi özerklikten yararlanıyor. Cihaz ayrıca 65W şarj cihazı ve USB-C kablosu ile birlikte verilir, böylece çok hızlı şarj edebilirsiniz. OnePlus 10 Pro’da 50W kablosuz şarj ve kablosuz güç paylaşımı da destekleniyor.

OPPO’nun yan kuruluşuna ait cihaz, Google Pixel 6 Pro’yu bu açıdan yenmek çok zor olsa bile, güçlü ve verimli fotoğraf yazılımından da yararlanıyor. OnePlus, gerçek renkleri ve yaratıcılığı desteklemeye odaklanır. Kameralar 10 bit renkli yakalama, LOG Film modu, çift görüntülü video, 150 derecelik aşırı geniş açı ve balık gözü lens, tilt-shift ve XPan modunu destekler.

Neden Google Pixel 6 Pro’yu seçmelisiniz?

Huawei P50 Pro

Huawei P50 Pro – En iyi fiyatlar:


 • Amazon Pazarı

  914.13


 • Rakuten

  1034.99


 • darty

  1199.00


 • fırıncı

  1199.00


 • fnac

  1199.00


 • LDLC

  1199,95


 • Cindirim Pazaryeri

  1211.00

Pixel 6 Pro’yu seçmenin iki ana nedeni, kamera yazılımında ve Android güncellemelerinde yatmaktadır. Google’ın kamera kontrol yazılımı, OnePlus kadar çok mod ve seçenek sunmuyor, ancak Google, yazılım algoritmalarını ve yapay zekayı kameralarına yerleştirdi, böylece noktadan noktaya harika sonuçlar elde edersiniz ve çekim yaparsınız. Telefonunuzla yaptığınız tek şey buysa, Pixel 6 Pro size iyi hizmet edecektir.

OnePlus’ın iyi bir güncelleme geçmişi var, ancak Google’ın Pikselleri çok iyi destekleniyor ve her zaman Android’in aylık güvenlik güncellemelerini ilk önce alıyor gibi görünüyor. Android 12 deneyimi Pixel 6 Pro’da harika ve Android 13’ün de iyi çalışacağına güvenebilirsiniz.

Kaynak : ZDNet.comgenel-15