Natalie Portman, Mighty Thor olarak.

ile yeni bir röportajda Çeşitlilik, Natalie Portman onun için kilo vermesi istendiğinde nasıl hissettiği konusunda samimi oldu dönüş rolü Marvel’da Jane Foster olarak Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü. “Açık Siyah Kuğu, Mümkün olduğu kadar küçültmem istendi” dedi. “Burada, benden şu şekilde almam istendi: büyük olabildiğince. Bu inanılmaz bir meydan okuma ve aynı zamanda bir kadın olarak ruh hali.”

Olarak önceden rapor edildi, portman başlangıçta geri dönmek konusunda isteksizdi Thor ve bunu ancak yönetmen Taika Waititi onu Mighty Thor hikayesinde sattıktan sonra yaptı. San Diego Comic-Con’da ortaya çıktı 2019’da geri yeni filmin, Jane Foster’ın Thor’un çekici Mjolnir’i aldığı Marvel Comics serisinden ilham aldığını, ve kendisi bir süper kahraman olur.

Portman’ın MCU’daki son görünüşü aslında Thor: Karanlık Dünya. Onun karakteri ortaya çıkmasına rağmen Yenilmezler: Oyun SonuVariety röportajında, filmin yeni kesilmiş görüntüleri yeniden kullandığını açıkladı. Karanlık Dünya ve onun dub farklı hatları vardı. Portman’ın ekrana muhteşem dönüşü için, bu sefer Şimşek Tanrısı’nın kız arkadaşı yerine Şimşek Tanrısı olarak kendini toplaması gerekiyordu. Röportaja göre Portman, kollarını filmlerde görüldüğü kadar büyük ve tutkulu hale getirmek için 2020’de bir antrenörle çalışmaya başladı – 2021’de Portman’ın nispeten kaslı kollarını gösteren set fotoğraflarının sızdırılmasından sonra interneti heyecanlandıran bir şey.

(Bana o etkilenmiş internet zihinlerinden birini renklendirin. Beni kollektife ekleyin. O fotoğrafları gördüm ve hemen Google’da “Natalie Portman dolandırıldı mı yoksa bana yalan mı söylendi?” diye arattım ve ortaya çıktı ki bu sadece Portman’ın baş belası.) Kaslarının daha büyük olmasının yanı sıra, Mighty Thor’un da Portman’dan yaklaşık 10 inç daha uzun olan altı fit uzunluğunda olması gerekiyordu. Çözüm, diğer (doğal olarak) daha uzun olan Thor, Chris Hemsworth ile neredeyse göz hizasında durabilmesi için ona bir güverte inşa etmekti.

Film için başka bir düşünce: Waititi ve Portman, Jane Foster için planlarını açıkladığından beri. Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü, Hayranlar kanser hikayesini soruyorlar. 2014-2015 çizgi romanında, Jane Foster meme kanserinden muzdariptir ve ne zaman Mighty Thor’a dönüşse, hastalığı daha fazla metastaz yapar ve onu daha hızlı öldürür. Hem Portman hem de Waititi, bu komplo noktasından kaçınmaya devam ediyor. Variety’ye konuşan Portman, karakterin kişiliğine karşı bir ikiliğinden bahsediyor ve ardından Thor kadar güçlü olmanın “insan hayatınıza farklı bir bakış açısı kazandırabileceğini” belirtti.

Waititi, “Nedeninin bir parçası [Natalie] Bu karakteri oynamak istediği, kitapta bir ikilem olması” ve Jane’in “çizgi romanda yapması gereken büyük seçimler olması”ydı. Öyle görünüyor ki, Waititi ortalıkta dans ederken, dışarı çıkıp söyleyeceklerini söylerken (sekiz yıl önce çıkan çizgi roman göz önüne alındığında, bu noktada bir kanser komplosu spoiler olmayacak olsa da), bundan bahsetmiş gibi görünüyor. o ve ekibin geri kalanı, Foster’ın çizgi romanda karşılaştığı ikilemlere sadık kalmaya “hepsi çok ilgiliydi”.

Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü 8 Temmuz’da sinemalarda.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleneceğini kontrol edin hayret ve Yıldız Savaşları sürümler, sırada ne var DC Universe film ve TV’deve hakkında bilmeniz gereken her şey Ejderha Evi ve Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri.genel-7