Bir rapora göre Google, yaklaşık yedi yıl sonra Android Auto ekranını telefonlardan kaldırmaya başladı. Geçen yıl Ağustos ayında Google, Android 12’den itibaren bağımsız Android Auto for Phone Screens uygulamasını kapattığını doğrulamıştı. Bu ayın başlarında, bazı kullanıcılar için telefon ekranları için Android Auto’nun yakında çalışmayı durduracağını söyleyen bir açılır mesajın göründüğü bildirildi. O zaman, Google kapanma tarihini belirtmemişti, ancak şimdi ortadan kaybolduğuna dair raporlar gelmeye başladı.

göre bildiri alıntı yapan 9To5Google’dan gönderiler Reddit’te Google, telefon ekranları için Android Auto’yu kapatmaya başladı. Uygulama 2015 yılında başlatıldı ve şimdi yaklaşık yedi yıl sonra sona eriyor. Rapor, Google Asistan Sürüş Modunun telefon ekranları için Android Auto’nun yerini alacağını ekledi. Hareketin, kullanıcıları Google Asistan Sürüş Moduna taşıma girişimi olarak adlandırıldığı bildiriliyor.

Ağustos 2021’de Google yaptığı bir açıklamada, teknoloji devinin telefon deneyimi isteyen kullanıcıları Android 12’den başlayarak Google Asistan Sürüş Moduna taşıyacağını duyurmuştu. Google’ın adını verdiği Sürüş Modu, yerleşik bir mobil sürüş deneyimidir.

Yakın tarihli bir rapor, eski arabalarda Android Auto özelliklerini almak için kullanılan Telefon Ekranları için Android Auto uygulamasının kapatıldığını söyledi. Rapora göre, Android Auto for Phone Screens uygulamalarında, özelliğin yakında çalışmayı durduracağını söyleyen bir açılır mesaj belirmişti. O sırada Google, kapatmayla ilgili herhangi bir ayrıntı veya kesin tarih sağlamamıştı.

Google kısa süre önce, şirketin 2022’de Android Auto için bir dizi yeni özellik yayınlayacağını duyurmuştu. Özellikler, yeni bir kullanıcı arayüzü ve Google Asistan’ın önerilerine dayalı olarak önerilen yanıtlar için destek içerebilir.


En son teknoloji haberleri ve incelemeler için Gadgets 360’ı şu adresten takip edin: heyecan, Facebookve Google Haberleri. Gadget’lar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için sayfamıza abone olun. Youtube kanalı.

ISRO GSAT-24, Fransız Guyanası’ndan Ariane-v VA257 Uçuşunu Başarıyla Başlattı

genel-8