Microsoft, Edge tarayıcı özellikleri listesini genişletmeye devam ediyor. Edge Canary 105’in erken test yapısı, yeni özellikler için destek ekledi.İlk yenilik yerleşik hesap makinesiydi. Bu, işletim sisteminde yerleşik olanı çalıştırmamanızı sağlar. Başka bir yenilik, bir İnternet bağlantısının hızını test etmek için bir yardımcı programdır. Üçüncüsü birim dönüştürücü olacaktır. Beklendiği gibi, yeni özellikler bu yılın Ağustos ayında görünecek, tüm simgeler tarayıcının kenar çubuğuna eklenecek.

Edge Canary ve Dev’in de Chrome’da uzun süredir var olan bir özelliğe sahip olduğu bildiriliyor. Kısayolları kullanarak çeşitli tarayıcı özelliklerine erişmenizi sağlar. Örneğin, tarayıcı ayarlarınıza girmeden geçmişinizi silmek için arama çubuğunu başlatabilir ve “geçmişi temizle” yazabilirsiniz.

Bu özellik, deneysel özellikler listesinde etkinleştirilebilir, ancak henüz tüm menü öğelerini kapsamamaktadır. Gelecekte, listeleri genişleyecektir. Ayrıca Edge, çift tıklama ile kapatma sekmelerini test ediyor. Muhtemelen, bu işlevler de Ağustos’tan önce görünmeyecektir.

Microsoft Edge Tarayıcı Hesap Makinesi ve İnternet Hız Testi Ekliyor

Önceden, tarayıcı her başlatmada Google Chrome’dan şifre aktarımını zaten test ediyordu.genel-22