VK (eski adıyla Mail.ru Group), Marusya sesli asistanı için yeni bir işlevin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.Yeniliklerden biri, akıllı ev cihazlarını kullanmak için senaryolar oluşturma yeteneğiydi. Artık kullanıcılar gerekli akıllı cihazları bir demet halinde birleştirip tek tek açıp kapatabilecekler – Marusya bu sırayı hatırlayacak ve gelecekte belirtilen senaryoyu tekrarlayabilecek.

Ayrıca artık Marusya, yeni Xiaomi cihazlarını yönetebilir. Basın servisine göre Marusya, akıllı lambalar, prizler, fanlar, hava temizleyicileri ve nemlendiriciler ile mutfak aletleri kategorilerinde 30’dan fazla Xiaomi akıllı cihazını nasıl yöneteceğini zaten biliyor.

Marusya’yı çalıştıran yeni Xiaomi akıllı cihazlarının sayısı sürekli artıyor. Artık bir sesli komut yardımıyla robot elektrikli süpürgeyi kolayca açıp kapatabilir, ses seviyesini ayarlayabilir veya Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro, Mi Robot Vacuum-Mop 2S ve Mi’nin şarj seviyesini öğrenebilirsiniz. Robot Vakumlu Paspas 2 Lite cihazları. Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra’nın çalışma modunu da kontrol edebilirsiniz.Marusya, yeni robotik elektrikli süpürge modellerine ek olarak, sesli asistan için yeni bir kategori olan Mi Smart Air Fritözün nasıl yönetileceğini öğrendi. “Marusya” yardımıyla fritözün istenen sıcaklığını ayarlayabilir ve yemeğin hazır olup olmadığına bağlı olarak daha fazla ayarlayabilirsiniz.genel-22