son on yıl Siyah kurucuların risk sermayesi finansmanının yok denecek kadar küçük bir kısmını artırdığını gördü. Sorun nasıl düzeltilir? Bu soru her zaman aynı cevapla karşılanır: Siyah girişimcilere daha fazla sermaye ayırın.

Ama bu henüz olmadı. Aslında, Siyah kurucular, ister boğa ister ayı piyasası olsun, tüm VC fonlarının %1,5’inden daha azını alırlar. Yani, ne oluyor?

Belki de bu tartışmanın, özellikle VC güç yapısının en tepesinde oturdukları için sınırlı ortaklara (LP’ler) odaklanma zamanı gelmiştir. Kurucusu McKeever Conwell’e göre Nadir Tür GirişimlerLP’ler çeşitli fonlara veya yöneticilere daha fazla para tahsis etmiyorsa, o zaman, bir şekilde, çeşitli kuruculara tahsis edilebilecek ve muhtemelen tahsis edilebilecek bir sermaye kıtlığı her zaman olacaktır.

Kurumsal düzeyde, değişimin sorumluluğu, onu gerçekleştirme gücüne sahip olanlara aittir. Çeşitli fonları desteklemek, farklı düşünürleri ve ağlarını desteklemek anlamına gelir. bu zorunlu, daha sonra, çeşitliliğe öncelik veren, çeşitli fonları ve yöneticileri destekleyen ve çeşitli kuruculara yatırım yapmak için özel fonlar yaratan daha fazla fonu desteklemeleri için LP’lere baskı yapmak.

“Niyeti değil, fiili davranışı ödüllendirin.” Mixtroz’un kurucu ortağı Kerry Schrader

Çeşitli bireylere tahsis edilen sermaye miktarının artması gerekir ve LP’ler önce bakım ve ekonomik eşitliği sağlamak için kendi temel değerlerini yeniden şekillendirirler.

Conwell, “Aslında ne kadar umursadıklarını sorgulamak için her zaman sebepler olacaktır” dedi. “Ama zamanla göreceğiz.”

sorumluluk yetkisi

Black Women Talk Tech kurucu ortağı Esosa Johnson TechCrunch’a verdiği demeçte, LP’lerin sermayelerinin en azından bir kısmının çeşitli kuruculara tahsis edilmesini talep etme gücüne ve esnekliğe sahip olduklarını çünkü fon yöneticilerinin paralarının kaynağı olarak onlara borçlu olduğunu söyledi.

Fon yöneticileri hakkında “Ayakları ateşe itilmedi” dedi. “Bunca zamandan sonra, orada tutulmaları gerekiyor.”genel-24