popülaritesi sayesinde yabancı şeyler‘ müzik ağırlıklı dördüncü sezon ve sosyal medya, Kate Bush’un “Running Up That Tepesi” müzik listelerinin en tepesine tırmandı Şarkının ilk çıkışından 37 yıl sonra dünya çapında. Bush’un uzun süreli (ve genellikle daha yaşlı) hayranları, gençlerin onun müziğini 80’lere yazdığı bir bilimkurgu aşk mektubu aracılığıyla keşfetmeleri konusunda bir şeyler hissettiler. Ama Bush – kendisi uzun zamandır yabancı şeyler fan — “Running Up That Hill”e olan ilginin aniden yeniden canlanmasını sanatın gücünün heyecan verici ve dokunaklı bir kanıtı olarak görüyor.

ile yakın zamanda yapılan bir röportajda BBC Radyo 4’ler Kadının Saati, genellikle halkla konuşmayan Bush, yeni neslin klasiklerinden birini günümüzün hitine dönüştürmesini izlemenin nasıl bir şey olduğunu anlattı. Bush zaten bağımlı olmasına rağmen yabancı şeyler Netflix ve Duffer kardeşler onu aramadan çok önce, dizinin ilmine dahil olmayı hiç beklemiyordu ve deneyimin tümü “bütün dünya çıldırdı” gibi geldi.

Bush, “Bence gerçekten harika olan şey, çoğu durumda beni hiç duymamış olan yepyeni bir izleyici kitlesi olması” dedi. “Ve buna bayılıyorum – gerçekten genç insanların şarkıyı ilk kez duyması ve keşfetmesi, şey, bence çok özel.”

ilk yarısında Yabancı Şeyler 4, Max Mayfield (Sadie Sink) ve diğer Hawkins çocukları, onları Vecna’dan – Upside Down’dan sürünerek çıkan son ölümcül terörden – koruyabilecek tek şeyin sevdikleri şarkıları dinlemek olduğunu keşfederler. Çoğu durumda, Vecna ​​kurbanlarını kendisine çekip bedenlerini parçalamadan önce başka bir boyuttan psişik olarak takip eder, ancak Max, Walkman’inde yaşadığı “Running Up That Hill” kaseti sayesinde esaretinden kurtulabilir. mevsim.

Yine de yabancı şeyler 80’leri şekillendiren popüler kültürel mihenk taşlarını her zaman ön plana çıkaran Max’in “Running Up That Hill”e takıntısı, aynı zamanda karakterin 3. sezonda erkek kardeşi Billy’nin ölümünün yasını nasıl tuttuğuna dair dizinin keşfinin bir parçası.

Bush, “Running Up That Hill”i bir aşk şarkısı olarak yazarken, bu arada çok etkilendiğini söyledi. yabancı şeyler parçayı Max için bir tür duygusal tılsım ve karakterleri geliştikçe ve oyuncularla birlikte büyüdükçe dizi için uygun bir seçim olarak çerçeveliyor.

“Benzer bir şekilde güzel harry potter Bush, “sadece küçük çocuklar olan ilk filmlerde nerede” dedi. “Ve sonra film ilerledikçe, ağırlaşıyor ve karanlıklaşıyor ve bu küçük çocuklar gerçekten yetenekli genç yetişkin oyunculara dönüşüyor. Yıllar boyunca hareket eden bir şeyle, gerçekten, onların büyümesini izlemekle farklı bir bağınız var.”

Müziğine değer veren katı hayranlarının çoğu gibi, bir erkek ve bir kadın hakkında bir şarkı olan “Running Up That Hill” ile kendi ilişkisi var. diğer taraf.”

Bush, şarkıyı hâlâ zihninde “A Deal with God” (başlangıçta ona vermeyi amaçladığı isim) olarak düşünse de, insanların sanattan istediklerini alabilmelerinin önemini vurguladı. “O Tepeye Koşmak” kimileri için nostaljiyle sarılmış olsa da, kimileri için şimdinin bir parçası, bu yüzden Bush anı yaşamaya odaklanıyor.

Bush, “Yani, 80’lerde harika müzikler vardı, ama bence şu an içinde bulunduğumuz inanılmaz heyecan verici bir zaman,” dedi. “Tamam, yani pek çok düzeyde insanlar için korkunç bir zaman. Çok zor. Ama aynı zamanda inanılmaz şeylerin gerçekleştiği bir zaman. Teknoloji bu inanılmaz hızda ilerliyor, bu gerçekten çok ezici. Ama bilirsiniz, tıpta çok ilerleme var ve olumlu şeyler var. Şu anda onları bulmak için biraz daha dikkatli bakmanız gerekiyor.”

Stranger Things 4 Cilt. 2 1 Temmuz’da Netflix’te.genel-2