Başka bir sorun: «Doğrudan satın alma siparişi engellendi; artık yapamayan müşteriler için çağrı merkezi açmak zorunda kaldık ». Ghedini, rahatsızlığı doğrulamak için, aslında yeni platforma özel bir destek hizmetini etkinleştirdi, “ancak çağrı merkezine her zaman ulaşılamıyor ve e-postalara yanıt alamıyoruz” diyor.

C2 Group ayrıca müşterilerinin bildirdiği sorunları da rapor ediyor: «Bugün bile, bizim gibi onlar da sisteme erişmek için çok sık anonim tarama kullanmak zorundalar; bir prosedürü uygulamaya çalıştıklarında, bizim gibi, “Dikkat hizmeti kullanılamıyor, lütfen daha sonra tekrar deneyin” mesajı alıyorlar. Bazı alanları doldurduklarında sistem tutarsız hatalar veriyor. Bazı okulların Çiğ’i yerleştirdiklerinde “formülün hesaplanmasında hata” (hangi formül?) mesajı aldıklarını söylediler. Geçen Cuma, KDV yüzdesinin değerini girerken pratikte herkes bir sorun yaşadı. Sistem tamsayı değerini tanımadı ve ayrıca en fazla üç basamağa kadar ondalık sayıları belirtmesini istedi. Bu işlem yapıldıktan sonra işlem bloke edildi. Bugüne kadar benzersiz faturalama kodu alanını henüz entegre etmediler (zorunlu) ».

Twitter’da uzun bir gönderide birçok şirket benzer sorunlardan şikayet ediyor.

Consip CEO’su Cristiano Cannarsa, sorunların platformdan kaynaklanmamasına göre müdahale etti. “Tüm BT projelerinde olduğu gibi, özellikle bu karmaşıklıkta, yeni işlevlerin ve yeni modalitelerin yanı sıra küçük düzeltmelerin anlaşılmasında sorunlar olabilir ve bu nedenle destek hizmeti geliştirildi” dedi.

Kısacası, bunun nedeni, kullanıcıların, yani şirketlerin, yeni platformu nasıl kullanacaklarını hala iyi anlamamış olmalarıdır. Gerisi için sadece “küçük düzeltmeler” (sistemde) yapılacak.genel-18