Söylenti değirmeni asla durmaz! iPhone 14 serisine daha aylar olmasına rağmen hakkında söylentiler dolaşıyor. iPhone 15, başarısız bir Jenga oyunu gibi birikmeye başlıyor. Rapora zaten değinmiştik. iPhone 15 Pro Max bir periskop kameraya sahip olabilir ve şimdi 2023 Apple amiral gemisi hakkında başka bir küçük ayrıntı daha var.Söylenti, danışmanlık şirketi Omida tarafından yayınlanan bir rapor şeklinde geliyor ve yaklaşmakta olan iPhone için bazı ekran özelliklerinin ayrıntılarını veriyor. 14, yanı sıra iPhone 15 serisi. Bu rapora göre Apple, iPhone 15 serisinin ekranları için çift delgeç tasarımı kullanacak.

Hap ve delik şeklindeki selfie kamera kesiklerinin iPhone 14 Pro modellerine gelmesi bekleniyor ancak Omida, Apple’ın tasarımı vanilya modeli de dahil olmak üzere tüm iPhone 15 serisi cihazlara taşıyacağını düşünüyor.

iPhone 15 serisinin iddia edilen ekran boyutları hakkında da bazı bilgiler var. Omida’ya göre Apple, iPhone 14 ve 15’in tek istisnası olmak üzere iki yıl üst üste aynı boyutları koruyacak. İkisinin ekran boyutu 6,06’dan (şu anda iPhone 13’te) 6,12 inç’e çıkacak – küçük bir artış. iPhone 14 ve iPhone 15 serisi, çözünürlüğün aynı kalabileceği anlamına da gelebilir. Omida da düşünüyor Ekran altı kameralar ve FaceID teknolojisi söz konusu olduğunda Apple rekabetin gerisinde kalıyor. Rapor, bunları iPhone 16 serisine kadar göremeyeceğimizi söylüyor.

Ayrıca ilginç bulabilirsiniz:telefon-1