Instagram’ın varlığının ilk birkaç yılında, Hikayeleri insanlardan saklamak acı vericiydi. Bireysel bir Hikayenin ayarlarına girip onu gizlemek için takipçileri seçmeniz gerekiyordu. Ardından, bu takipçilerin bir sonraki Hikayeyi görmelerine izin vermek istiyorsanız, o Hikayenin ayarlarına gitmeli ve engellemeyi geri almalısınız.

Ancak 2018’de Instagram, sınırlı bir grupla içerik paylaşmayı çok daha kolay hale getiren yakın arkadaşlar özelliğini kullanıma sundu. Bir yakın arkadaş listesi oluşturduktan sonra, yalnızca bu listeyle bir Hikaye paylaşma seçeneğine sahip olacaksınız. Tartışmalı, kişisel veya NSFW olabilecek içerik yayınlıyorsanız, bu seçenek sizi biraz stresten kurtarabilir.

Yakın arkadaş listenize nasıl kişi ekleyeceğinizi bilmiyorsanız, size nasıl başlayacağınızı göstereceğiz.

Instagram uygulamasında yakın arkadaşlar nasıl eklenir

  • Android veya iOS için Instagram uygulamasını açın.
  • Sağ alt köşedeki avatarınıza dokunun.
  • Sağ üstteki menü düğmesine dokunun ve Yakın arkadaşlar.
  • Henüz yakın bir arkadaş listeniz yoksa, bir ekran görebilirsiniz. Başlamak buton. Dokunun. Bu, nasıl çalıştığı hakkında bilgi için bir bağlantıyla birlikte, listenize başlayacak kişilerin bir önerileri listesine yol açar. İlk listenizi seçtiğinizde, üzerine dokunun. Liste Oluştur.
  • Şimdi, seçtiğinizde Yakın arkadaşlar, mevcut yakın arkadaş listenizi göreceksiniz. Daha fazla arkadaş eklemek için adlarını (veya Instagram kullanıcı adlarını) sayfanın üst kısmındaki Arama alanına yazın ve adlarının yanındaki onay işaretine dokunun.
  • Listeden herhangi bir ismi kaldırmak istiyorsanız, adın sağındaki dairenin işaretini kaldırmanız yeterlidir.

22 Haziran 2022, 17:03 ET güncellemesi: Bu makale ilk olarak 5 Şubat 2020’de yayınlandı ve uygulamadaki değişiklikleri hesaba katmak ve artık mevcut olmayan Threads uygulamasından bahsetmeyi kaldırmak için güncellendi.genel-2