Micron'un yeni i400 1.5 TB microSD kartının bir görüntüsü.

Ölüm ve vergiler kadar kaçınılmaz olsa da, Micron dün yeni endüstriyel sınıf i400 microSD’nin 256 GB ile 1 TB arasında değişen kapasitelerde geleceğini ve tarihte ilk kez bir Daha önce hiç görülmemiş 1,5 TB seçeneği şüphesiz olacak yıkıcı derecede pahalı.

Resmi olarak ilan edildi Gömülü Dünya 2022 konferansı Şu anda Almanya, Nürnberg’de yer alan Micron’un yeni i400 microSD hattı, performans ve dayanıklılık odaklı şirketin 176 katmanlı 3D NAND süreci kullanılarak üretiliyor ve öncelikli olarak araç kameraları gibi video güvenlik cihazları için bir depolama cihazı olarak konumlandırılıyor. büyük araç filolarında, polis kameralarında ve hatta ev güvenlik çözümlerinde.

Micron, 1.5 TB microSD kartın 120 tam güne kadar görüntüyü depolayabildiğini söylüyor: çözünürlük, kare hızı ve sıkıştırma seviyesi gibi özellikler içermeyen tamamen rastgele bir sayı ve 4K video yakalamanın yanı sıra “en fazla” kadar hızlıdır. plaka veya yüz tanıma gibi nesne algılama ve sınıflandırma gibi saniyede sekiz AI olayı. MicroSD kart aynı zamanda ortalama iki milyon saatlik veya yaklaşık 228 yıllık bir arıza süresine sahiptir, bu nedenle içinde kullanıldığı cihaz karttan çok önce arızalanacaktır.

1.5 TB i400 microSD kartın ne zaman satışa çıkacağına dair net bir bilgi yok ve henüz herhangi bir fiyat bilgisi de mevcut değil. SanDisk 2019’da ilk 1 TB microSD kartı piyasaya sürdüğünde 450 dolara satılmıştı. Ancak, dünya çapında devam eden tedarik zinciri sorunları göz önüne alındığında ve elektronik bileşenlerin kıtlığı ve Micron’un bu kartı endüstriyel kullanımlar için konumlandırması gerçeği, 1.5 TB microSD’nin bundan daha pahalı olma ihtimali yüksek. Nintendo Switch ve Steam Deck için harika bir depolama çözümü gibi görünse de, taşınabilir oyun makinenize taktığınız küçük kart için konsolun kendisinden daha fazla mı ödemek istiyorsunuz?genel-7