Euphoria yıldızı Hunter Schafer, Lionsgate’in The Hunger Games prequel filmi The Ballad of Songbirds and Snakes’in kadrosuna katıldı.

Film, Suzanne Collins’in Katniss Everdeen’in – Jennifer Lawrence tarafından film tetralojisinde canlandırılan – Açlık Oyunları’ndaki maceralarından on yıllar önce geçen, Suzanne Collins’in aynı adlı 2020 kitabından uyarlanıyor.

Schafer, Tom Blyth’e katılıyor ve West Side Story’nin başrollerinde Rachel Zegler ve Josh Andrés Rivera yer alıyor.

Salı günü Nick Benson, Laurel Marsden, Lilly Cooper, Luna Steeples ve Hiroki Berrecloth bildirildiğine göre kadroya eklendi.

The Ballad of Songbirds and Snakes’in hikayesi, sonunda distopik Panem ülkesinin zalim lideri olan hırslı bir çocuk olan Coriolanus Snow’un etrafında dönüyor.

Blyth genç Snow’u oynayacak, Zegler ise 12. Mıntıka’nın yoksul kızı Lucy Gray Baird’i oynayacak. Rivera, Snow’un yakın arkadaşı Sejanus Plinth’i canlandıracak.

Schafer, Coriolanus’un akıl hocası rolünden ahlaki pusulasının özüne kadar her konuda ona tavsiyede bulunan kuzeni ve sırdaşı Tigris Snow’u oynayacak.

Senaryonun son taslağı, yazarlar Suzanne Collins ve Michael Arndt’ın çalışmalarını temel alan Michael Lesslie’ye ait.

The Ballad of Songbirds and Snakes’in yapımcılığını Nina Jacobson ve yapımcı ortağı Brad Simpson ile Francis Lawrence üstlenecek. Suzanne Collins, Tim Palen ve Jim Miller yönetici yapımcı olarak görev yapacak.

Schafer ilk oyunculuk çıkışını HBO’nun eleştirmenlerce beğenilen dizisi Euphoria’da Jules’u canlandırarak yaptı. Halen yönetmen Tilman Singer’ın Cuckoo filmi üzerinde çalışıyor.

The Ballad of Songbirds and Snakes, 17 Kasım 2023’te dünya çapında sinemalarda vizyona girecek.
genel-8