Homegrown EV şarj ağı sağlayıcısı Statiq 26 milyon dolar artırdı

Yerli elektrikli araç (EV) şarj ağı sağlayıcısı Statik Perşembe günü yaptığı açıklamada, Shell Ventures liderliğindeki A Serisi finansmanda 25,7 milyon dolar aldığını söyledi.

Şirket, fonları ürün mühendisliğine ve ağ altyapısına yatırım yapmak ve çekirdek ekibi güçlendirmek için kullanacak.

Akshit, “A Serisinin ilk kapanışını sağlamak, Hindistan’ın önde gelen EV şarj hizmetleri şirketini kurmaya başladığımız sırada Statiq tarafından zaten güvence altına alınan değer artırıcı büyüme seçeneklerinin sunulmasını sağlıyor” dedi. BansalKurucu Ortak ve CEO, Statiq.

2019 yılında Bansal ve Raghav AroraStatiq arazi sahipleri, EV kullanıcıları ve araç üreticileri için EV şarj çözümleri için uçtan uca bir hizmet sunmayı amaçlamaktadır.

Başlangıç, aynı zamanda akıllı bir EV şarj ağı kurduğunu ve her bir paydaşın şirketle birlikte büyümesine yardımcı olduğunu söyledi.

Kurucu Ortak ve CTO Raghav Arora, “Bu finansmanla teknoloji, inovasyon ve ürün geliştirmeye daha fazla yatırım yapmaya devam ederken işimizi hızla ölçeklendirmeyi planlıyoruz” dedi.

Statiq kısa süre önce Hero Electric ile birlikte çalıştı ve ayrıca EV üreticisi ile işbirliği yaptı Ater ülkedeki kombine EV şarj ağını geliştirmek.

“Tüketici odaklı yaklaşımıyla, Statiq’in Hindistan’daki EV şarj deneyimine liderlik etme yolunda olduğuna inanıyoruz” dedi. Robert LinckBaş Yatırım Sorumlusu, Shell Ventures.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9