Hintli ilaç firmaları için fidye yazılımı, IP ve veri hırsızlığı endişeleri

Fidye yazılımı saldırıları, IP ve veri hırsızlığı, ilaç şirketleri için en önemli siber güvenlik endişeleridir. Hindistan Perşembe günü yeni bir rapor yayınlandı.

Deloitte Hindistan-Hindistan Veri Güvenliği Konseyi tarafından hazırlanan rapora göre, pandemi ve artan sayıda hedefli saldırı bazı ilaç şirketlerini siber güvenlik yatırımlarını ikiye katlamaya sevk etti (DSCI).

“Bu dijital vizyonu ölçeklendirebilmek ve küresel olarak güven yaratabilmek için ilaç sektörü, siber güvenliği, veriler, operasyonel teknolojiler (OT) ve tedarik zinciri genelinde güvenliği desteklemek için çalışan kilit bir kaldıraç olarak kabul etmelidir” dedi. Gaurav Shukla, Ortak ve Lider, Siber, Deloitte Hindistan.

Shukla, “Siber güvenliği iş ve dijital dönüşüm için önemli bir etkinleştirici olarak kullanma yeteneği, ilaç kuruluşlarının bir liderden güvenilir bir lidere geçiş yapmalarına yardımcı olabilir.”

Önde gelen ilaç şirketleri için siber güvenlik yatırımları 2019 ile 2021 arasında minimum yüzde 25 ila 30 arttı.

Pandemi ve artan sayıda hedefli saldırı, bazı ilaç şirketlerini son 18 ayda siber güvenlik yatırımlarını ikiye katlamaya sevk etti.

Raporda ayrıca, önde gelen ilaç şirketlerinin yüzde 70’inin önümüzdeki iki yıl boyunca ağ, veri ve erişim konusunda net bir yol haritasına ihtiyaç duyulduğu için sıfır güven yaklaşımına odaklandıklarını vurguladı.

“Üretime bağlı teşvik (PLI) planları ve devlet desteği, daha niş üreticileri ve araştırma liderliğindeki kuruluşları teşvik ederken, siber güvenliğin benimsenmesine ve siber risklerin etkin bir şekilde yönetilmesine odaklanmak, iş dönüşümünü mümkün kılacak ve bu sektörde pazar liderleri oluşturacaktır” dedi. Rama VedashreeCEO, DSCI.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9