Google, geçen yıl içinde telefonlar ve dizüstü bilgisayarlar arasındaki boşluğu daha iyi kapatan yeni Android ve Chromebook özellikleri üzerinde çalışıyor. Bugün, ChromeOS sürüm 103, Chromebook’ların Android telefonlara bağlanma şeklini iyileştirecek bazı özelliklerle birlikte geliyor.

ChromeOS’un geçen yıl duyurulan Telefon Hub özelliği, yeni bir yeni fotoğraf eklemesi alıyor. 103 ChromeOS güncellemesi ile, telefonunuzda çektiğiniz en son fotoğraflara Telefon Hub’ından hızlıca erişebileceksiniz. Kendinize bir fotoğrafı e-postayla göndermekten veya en son fotoğraflarınızı bulmak için Google Fotoğraflar’a girmek zorunda kalmamanın kolay bir yolu. Çevrimdışı olsanız bile çalışır.

ChromeOS’ta Telefon Merkezi’ndeki son fotoğraflar.
Resim: Google

Google, Chromebook’u bir Android telefonda kayıtlı herhangi bir Wi-Fi ağına bağlamak için Yakındakilerle Paylaş özelliğini de geliştiriyor. Bu, bir arkadaşınızın veya aile üyenizin bir Chromebook’u varsa ve Wi-Fi’nize bağlanması gerekiyorsa daha kolay hale getirecek ve Apple’ın Wi-Fi şifrelerini kolayca paylaşmak için iOS cihazları ve Mac arasında yaptığı düzgün entegrasyonla eşleşiyor.

Aslında, Google’ın bu haftaki yeni ChromeOS eklemeleri, Apple’ın ekosistem entegrasyonlarını ve Microsoft’un Phone Link çalışmasını eşleştirmek için daha geniş bir çabanın parçası. Google girişimini “Birlikte Daha İyi” olarak adlandırıyor ve 2022 boyunca Android, Chromebook ve Bluetooth bağlantılı cihazların birlikte çalışmasını iyileştiren yazılım özelliklerini kullanıma sunacak.

Google, telefonunuzdaki herhangi bir mesajlaşma uygulamasının bir Chromebook’ta yansıtılabilmesi için bir sistem üzerinde çalışıyor ve Chromebook’ta WhatsApp ve Telegram gibi üçüncü taraf mesajlaşma uygulamalarına doğrudan erişime izin veriyor.

Fast Pair bu yaz Chromebook’lara geliyor.
Resim: Google

Google’ın “Hızlı Eşleştirme” çerçevesi, bu yaz Bluetooth kulaklıkları eşleştirmeyi de kolaylaştıracak. Chromebook’lar yakınlarda yeni bir Bluetooth kulaklık olduğunu otomatik olarak algılar ve bir açılır bildirim eşleştirmeyi kolaylaştırır. Windows’ta veya Mac’te AirPods ile kullanılabilen zahmetsiz eşleştirmeye benzer.

Google, bu yıl daha fazla “Birlikte Daha İyi” özelliğinin kullanıma sunulacağını ve “bu yaz daha heyecan verici Chromebook duyuruları paylaşacağını” söylüyor.genel-2