Wall Street Journal’ın Çarşamba günkü kaynaklara dayandırdığı habere göre, Alphabet’ten Google ve Comcast’ten NBCUniversal, Netflix ile reklam destekli bir abonelik planı oluşturmasına yardımcı olmak için birleşme yarışına liderlik ediyor.

Comcast’in video reklam bölümü Freewheel, Netflix’e reklam sunma teknolojisi konusunda yardımcı olabilirken, NBCUniversal’ın satış ekibi akış hizmeti sağlayıcısına Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da reklam satma konusunda yardımcı olabilir. bildiri katma.

Rapora göre, reklam satın alma araçları sağlayıcısı olarak Netflix ile zaten bir ilişkisi olan Google, şirketle özel bir anlaşma yapabilir.

Netflix, Alphabet ve Comcast, Reuters’in yorum taleplerine hemen yanıt vermedi.

Netflix Nisan ayında enflasyonun, Ukrayna’daki savaşın ve şiddetli rekabetin on yıldan uzun bir süredir ilk kez abone kaybına katkıda bulunduğunu söyledi.

Şirket, daha önce bildirildiği gibi, daha düşük fiyatlı reklam destekli abonelik planını yıl sonuna kadar, başlangıçta planlanandan daha önce sunabilir.

Geçen ay, dahili Netflix notuna erişimi olan iki kişi paylaşılan Netflix yöneticilerinin reklam destekli katmanı Ekim ve Aralık 2022 arasında başlatmayı hedeflediklerini ortaya koyan The New York Times ile. Disney+, HBO Max, Amazon Prime Video, Apple TV+, Hulu, Peacock ve Paramount+ — içerik yerine video kalitesi ve eş zamanlı ekran sayısı açısından farklılık gösteren birden fazla plan sunmak için. Netflix’in Mobil, Temel, Standart ve Premium planlarının reklam destekli bir sürümü olacak mı? Netflix’in müşterileri geniş çapta hedeflemesine izin vereceği için bu olası görünüyor.

© Thomson Reuters 2022
genel-8