İşletmelerin sahiplerinin çeşitliliğini kutlamalarına yardımcı olmak için Google Haritalar, hakkında sekmesinde görünecek olan yeni bir LGBTQ+ sahibi özniteliği alıyor.

İşletmelerin kendilerine atayabilecekleri bu tamamen isteğe bağlı özellik, müşterilerin ve sahiplerin yerel queer dostu yerleri daha iyi bulabilmeleri ve mahallelerinin çeşitliliğini kutlayabilmeleri için Onur ayının bitiminden hemen önce gelir.

Şu anda ABD’de Google’da doğrulanmış bir İşletme Profili olan herkes bu yeni özelliği birkaç basit adımda ekleyebilir:

  • git İş profili (yeni sekmede açılır) ve Profili düzenle’ye basın
  • İşletme Bilgileri altında, sayfanın üst kısmına yakın bir yerde Daha Fazla sekmesini bulun
  • Burada, değiştirmek istediğiniz kategoriyi seçin ve niteliği Evet veya Hayır olarak ayarlayın.
  • Her şey doğru ayarlanmışsa, kaydet’e basın, işletmenizin Google profili güncellenecektir.

Yeni özellik, LGBTQ+’ın sahip olduğu işletmeleri yerel bölgeye aşina olmayan kişiler için daha görünür hale getirmeye yardımcı olmalıdır. Kullanıcıların bu mekanları daha iyi bulmasına ve desteklemesine olanak tanıyacak ve sahiplerine işlerini queer topluluğunun üyeleri için güvenli bir alan olarak öne çıkarabilecekleri yeni bir forum sağlayacaktır.

Yeni LGBTQ+ sahibi olunan etiket, Siyahların sahip olduğu, Latin kökenlilerin, gazilerin sahip olduğu ve kadınların sahip olduğu seçenekler işletmesinin Google Haritalar’da halihazırda mevcut olan seçeneklerine katılıyor.

İşletmeler, sahiplik çeşitliliğini kutlamak için aynı anda birden fazla özelliği kullanabilir

Yakındaki tüm işletmelerde hakkında sekmelerinde arama yapmak zor olacak, bu yüzden neyse ki daha kolay bir seçenek var. Yerel bölgenizde bu özelliklerden biriyle etiketlenmiş herhangi bir mekanı bulmak için Google Haritalar arama çubuğuna sahip olunan LGBTQ+ (veya diğerlerinden birini) yazabilirsiniz ve kendini bu şekilde tanımlayan işletmeler vurgulanacaktır.

Pek çok yeni özelliğinde olduğu gibi, Google Haritalar’daki bu yeni LGBTQ+ etiketi seçeneği şu anda yalnızca ABD’deki işletmeler tarafından kullanılabilir. Çok uzak olmayan bir gelecekte diğer bölgelere de yayılmasını bekliyoruz, ancak onay almak için bir Google temsilcisine ulaştık.

Bugün her yerde kullanabileceğiniz Google Haritalar özelliklerini mi arıyorsunuz? İşte bilmediğiniz beş harika özellik.genel-6