Bugünlerde neredeyse tüm büyük oyunların bir açık dünya tasarımının çığırtkanlığını yaptığı göz önüne alındığında, bazı oyuncular Square Enix’in Final Fantasy 16 için bu rotada ilerlediğini varsaymış olabilir. Square Enix’in resmi olarak onayladığı gibi, nerede durduğunuza bağlı olarak, durum böyle değil. olumsuzluk.

Ile konuşmak IGNYapımcı Naoki Yoshida, FF16’nın açık dünya olmayacağını doğruladı, ancak AAA, açık dünya RPG’lerinden ilham alacağından bahsetse de, ödünç aldıkları belirli bir oyun veya oyun mekaniğinin adını vermiyor.

Bütün bir dünyayı ve ötesine yayılmış gibi hissettiren bir hikaye getirmek için, bizi tek bir açık dünya alanıyla sınırlayan bir açık dünya tasarımından kaçınmaya ve bunun yerine oyunculara daha iyi bir deneyim sunabilecek bağımsız bir alan tabanlı oyun tasarımına odaklanmaya karar verdik. gerçekten ‘küresel’ bir ölçek hissi. – Naoki Yoshida, Yapımcı

tarafından ayrı bir röportajda oyunlarRadarYoshida, oyuncuların yalnızca oyun kahramanı Clive’ı kontrol edeceğini ve AI parti üyelerinin (evet, bir Final Fantasy oyununda parti üyeleri olacak) “tamamen AI odaklı” olacağını doğruladı.

Savaşta, tamamen yapay zeka güdümlü olacak bu karakterlere sahipsiniz, ancak bu onların sadece savaşta orada olacakları anlamına gelmiyor – parti şakası olacak, bu yolculuk boyunca Clive’a eşlik edecekler ve parti üyeleri partiye girer ve partiden ayrılır ve hikayede nerede olduğunuza bağlı olarak farklı insanlar gelir.

Bu karakterler hikayede büyük roller oynayacak ve kendilerine ait yaylara sahip olacaklar. Ve bu sadece… temelde birisinin savaşta size yardım etmesi değil, Clive’ın yolculuğuna katılan parti üyelerinin olması. – Naoki Yoshida, Yapımcı

Umarım, bu AI kontrollü ekip arkadaşları, savaşta doğru olanı yapacak kadar akıllı olacaklardır. Henüz izlemediyseniz, tam bir göz ziyafeti olan Final Fantasy 16’nın son oynanış görüntülerine bir göz atın.

Final Fantasy 16, bu Yaz 2023’te PS5’te piyasaya sürülecek.oyun-6