Facebook hesabınızı nasıl devre dışı bırakılır

Facebook mesaj, gönderi, fotoğraf, video ve diğer içerik alışverişinde bulunarak dünyanın her yerinden insanlarla iletişim kurmanızı sağlayan tanınmış bir sosyal medya platformudur. Ancak, bazen sosyal medya dünyasından bir mola vermeniz gerekebilir. Facebook, bu durumda size yardımcı olmak için hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakma seçeneği sunar. Ancak, istediğiniz zaman giriş yapabilir ve hesabınızı yeniden etkinleştirebilirsiniz. Hesabınızı devre dışı bırakmak için adım adım kılavuzumuzu izleyin.

1.

oturum açın Facebook hesabı tarayıcı üzerinden veya android cihazınızda Facebook uygulamasını açabilirsiniz.

2.

üzerine dokunun üç yatay çizgi menüsü ekranın sağ üst köşesinde bulunur.

3.

Altında Ayarlar ve Gizlilik sekmesinde Ayarlar’a gidin.

4.

üzerine dokunun Kişisel ve Hesap bilgileri Hesap sekmesi altındaki seçenek.

5.

Tıklamak Hesap sahipliği ve kontrolü.

6.

şuraya git Devre Dışı Bırakma ve Silme seçenek.

7.

kontrol edin Aktif edilmemiş hesap ve üzerine dokunun Hesabı Devre Dışı Bırakmaya Devam Et.

8.

Parola girin sayfasına yönlendirileceksiniz. Şifrenizi girin.

9.

kontrol edin hesabın devre dışı bırakılmasının nedeni verilen seçeneklerden veya başka bir sebep ile açıklama yazabilirsiniz.

10.

Altında Hesabınızı Yeniden Etkinleştirint sekmesi, belirtin zaman dilimi hesabını devre dışı bırakmak istediğiniz, ardından Devam’ı tıklayın. Seçilen süre geçtikten sonra hesap otomatik olarak yeniden etkinleştirilecektir.

11.

Üzerine dokunun hesabımı etkisizleştir.

Hesabınızı devre dışı bıraktığınızda daha sonra ne olacak?Zaman çizelgeniz gizlendi ve kimse sizi bulamıyor. Bununla birlikte, gönderdiğiniz mesajlar gibi bazı ayrıntılar hala görünür durumda. Adınız arkadaşlarınızın arkadaş listelerinde görünmeye devam ediyor. Önceki yorumlarınız ve gönderileriniz, adınızla birlikte grup yöneticileri tarafından da görüntülenebilir.

Facebook’a ne olur? haberci?

Hesabınız devre dışı bırakıldıktan sonra oturumunuzu açık tutmaya karar verirseniz Messenger’ınız normal şekilde çalışmaya devam edecektir. Yine de arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz. Sohbetlerde insanlar profil resminizi görebilir. Messenger’da diğer kullanıcılar sizi arayabilir ve size mesaj gönderebilir.

FacebookheyecanLinkedin




genel-9