Avtostat analitik ajansının bildirdiğine göre, Rus bayileri bütçe Chevrolet otomobillerinin neredeyse tüm stoklarını sattı. Az sayıda Nexia ve Cobalt sedan ülkenin farklı bölgelerinde stokta kaldı, Spark hatchback’ler bitti. UzAuto Motors, ABD yaptırımlarından kaçınmak için bu Chevrolet modellerinin Rusya’ya teslimatını Mart ayında durdurdu.


“Chevrolet’in Rusya’ya toplu segmentindeki otomobil tedariki gerçekten sonlandırıldı ve onları yeniden başlatmak için herhangi bir karar alınmadı. Bunun ancak yaptırım rejimi bir bütün olarak değiştirilirse gerçekleşebileceğini düşünüyorum. Şu anda Keleş Rus, faaliyetlerini müşterilere karşı garanti yükümlülüklerini desteklemeye odakladı – bayilere ilgili maliyetleri tazmin ediyoruz ve ayrıca daha önce oluşturulmuş bir depodan yedek parça satıyoruz”– dedi Keleş Rus’un genel müdürü Vadim Artamonov.

Nisan ayının ortalarında, Amerikan endişesi General Motors, birinci sınıf Cadillac ve Chevrolet modellerini alarak Rusya pazarından ayrıldı. Bir zamanlar bütçe Renault otomobilleriyle (özellikle Logan) rekabet eden düşük maliyetli modeller de şimdi ayrılıyor.

General Motors ve UzAuto Motors arasındaki özel bir anlaşma kapsamında, yaklaşık beş yıllık bir aradan sonra Haziran 2020’de toplu segmentteki Chevrolet otomobillerinin satışlarının Rusya pazarında yeniden başladığını ve Keleş Rus’un Rusya’daki distribütörü olduğunu hatırlayın. Bütçe Chevrolet model yelpazesi, Rusya’da üç model tarafından sunuldu – kompakt sedanlar Cobalt ve Nexia ve ayrıca kompakt hatchback Spark.genel-22