Proptech yatırımcısı Concrete Ventures, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da tohum ve A Serisi proptech girişimlerine yatırım yapmak için 100 milyon € (86 milyon £) toplamayı planlıyor.

Beton Girişimleri şimdiye kadar ne kadar fon topladığını açıklamayı reddetti, ancak UKTN’ye hedefine ulaştığında 100.000-500.000 € (85.000 – 429.000 £) tohum yatırımları ve 1 milyon € A Serisi yatırımlar yapacağını söyledi. 3 milyon Euro (859.000 – 2.5 milyon pound).

Firma tarafından yapılan önceki İngiltere yatırımları, bina sensörü üreticisi Infogrid, mülk geliştirme şirketi LandTech ve yapay zeka (AI) mülk yöneticisi Adam’ı içeriyor.

Concrete Ventures genel ortağı Arnaud van der Wyck, “Gayrimenkul sektörü, kazananların ve kaybedenlerin uyum sağlama, hayatta kalma veya gelişme yetenekleriyle yaratılacağı yeni bir teknolojik yenilik çağına giriyor” dedi.

Son dört yılda Beton, Starwood Capital Group ve JLL Spark için Avrupa çapında 20 startup’a 20 milyon Euro’nun (17 milyon £) üzerinde yatırım yaptı.

İngiltere proptech için rekor bir yıl

Merkezi Londra’da bulunan Beton, JLL Spark, Starwood Capital, Nuveen Real Estate, Greystar, SEGRO ve Kings Cross Central Limited Partnership gibi şirketlerle ortaktır. Toplamda, yönetim altında 450 milyar € (386 milyar £) varlığa sahipler.

“Teknoloji inovasyonu sonunda dünyanın en büyük varlık sınıfının kıyılarına indi. Beton, önümüzdeki 10-20 yıllık bu heyecan verici yapılı çevre dönüşümüne daha güçlü yollar çizmek için dünya lideri gayrimenkul ortakları ve vizyoner başlangıç ​​kurucuları ile birlikte çalışıyor” dedi.

Betonun fonu, İngiltere’deki proptech yatırımı için rekor bir yılı takip ediyor ve yeni başlayanlar 1,6 milyar sterlin çekiyor.

Her ikisi de Nisan ayında olmak üzere, emlak yatırım platformları IMMO 57 milyon sterlin yükseltti ve Shojin 3 milyon sterlinlik bir tur kapattı.

Sıralamalarda yükselen daha fazla proptech girişimi var, dokuz firma yakın zamanda Pi Lab’ın hızlandırma programını tamamladı ve toplam 15 milyon sterlin toplamaya devam ediyor.genel-11