içinde dört paragraf GQ‘nin yeni Brad Pitt kapak hikayesi, Oscar ödüllü süperstar kariyerinin sonuna bakıyor.

58 yaşındaki “geviş getiren” bir Pitt, kariyerinin bu sonraki ve son aşamasını düşünmek için “Kendimi son ayağımda görüyorum” diyor. “Bu son dönem veya üç aylık dönem. Bu bölüm ne olacak? Ve bunu nasıl tasarlamak istiyorum?”

Kapak profili olsa da – başlıklı “Brad Pitt’in En Çılgın Rüyaları” Ottessa Moshfegh’den, yeni yayınlananlar da dahil olmak üzere altı kurgu kitabının yazarı lapvona — Pitt’in bu sorusuna kesin bir yanıt sunmuyor, kendisini “edebi kral yapımcısı” olarak adlandıran kararlı ve üretken bir yapımcının resmini çiziyor.

Brad Pitt’te GQ’lar Ağustos 2022 kapağı.
Elizaveta Porodina/GQ’nun izniyle

Pitt, B Planı yapım şirketi aracılığıyla ortakları Dede Gardner ve Jeremy Kleiner ile birlikte Oscar kazandı. 12 yıllık kölelik ve şu anda yaklaşan sürümleri hazırlıyor Konuşan kadınlar yönetmen Sarah Polley’den (“Bu on yılda yapılan her şey kadar derin bir film,” diyor Pitt), Marilyn Monroe biyografisi Sarışın başrollerini yönetmen Andrew Dominik’ten Ana de Armas ve Maria Schrader’s Dedi gazeteciler Megan Twohey ve Jodi Kantor’un Harvey Weinstein hakkındaki soruşturması hakkında.

Bu, henüz beyaz perdeden kaybolduğu anlamına gelmiyor. Pitt, yüksek oktanlı gişe rekorları kıran filmde bir sonraki yıldız HIZLI TREN (5 Ağustos) David Leitch ve Sony’den. Pitt, bir tükenmişlik vakasından sonra riskli işe geri dönen Tokyo’dan Kyoto’ya giden bir trende bir suikastçı olarak rol alıyor. Sandra Bullock, Aaron Taylor Johnson, Bad Bunny, Joey King, Zazie Beetz, Logan Lerman, Brian Tyree Henry, Michael Shannon, Karen Fukuhara ve diğerlerini de içeren bir oyuncu kadrosunun başında geliyor.

Bir zamanlar Pitt’in dublörü olan Leitch, “Brad’la yaptığım sohbetlerde bir numaralı hedef, eğlenceli, gerçeklerden kaçan, taze ve orijinal bir film yapmaktı, bu da insanların sinemaya geri dönmesini isteyecekti” diyor. gibi filmler Dövüş Kulübü, Truva ve Bay ve Bayan Smith.

Pitt’in en son çabası tam da bunu yaptı, çünkü filmde küçük bir rolü vardı. Kayıp Şehir Sandra Bullock ve Channing Tatum’un karşısında. Paramount filmi kısa süre önce yurt içinde 100 milyon doları aştı ve sinemaseverleri sinemalara geri çeken yaşlı kadınları övdü. Ayrıca Pitt’in listesinde Damien Chazelle’in yönetmenliğini yaptığı beklenen epik de yer alıyor. Babil, Margot Robbie ile sessiz filmlerden “talkielere” geçiş hakkında. Yine Paramount’tan olan bu film, 25 Aralık’ta vizyona girecek. Ve o, film yapımcısı Jon Watts için George Clooney’nin karşısında bir Apple Original Films’in gerilim filminde kilitli kaldı.

Profil kişisel ifşaatlarla dolu. Pitt, yaklaşık altı yıl önce ayıldıktan sonra sigarayı bırakmak ve 12 adımlık iyileşme gruplarının bir parçası olmaktan bahsediyor. “Burada gerçekten özel ve seçici olan gerçekten harika bir erkek grubum vardı, bu yüzden güvenliydi. Çünkü bağırsaklarını dökerken kaydedilen diğer insanların şeylerini görmüştüm ve bu benim için çok gaddarca.”

Pitt ayrıca, yazarın kocasının prosopagnozi adı verilen, insanların yüzlerini tanıyamama adlı bir durumdan muzdarip olması gerçeğinde teselli buluyor gibi görünüyor. Pitt, kendisine hiçbir zaman resmi olarak teşhis konulmamış olsa da, yüzlerini tanımakta güçlük çektiği için tanıştığı insanları hatırlamakta zorlanır.

Ayrıca, “düşük dereceli bir depresyon” ile yıllarca geçirdikten sonra sevinç yaşamaya gelince geç olgunlaştığını da paylaşıyor. Pitt şöyle açıklıyor: “Müzik içimi çok fazla neşelendiriyor. Bence neşe, hayatın sonraki dönemlerinde daha yeni bir keşif oldu. Her zaman akıntılarla hareket ediyor, bir şekilde sürükleniyordum ve bir sonrakine. Sanırım yıllarımı düşük dereceli bir depresyonla geçirdim ve bununla uzlaşıp kendimin tüm yönlerini -güzelliği ve çirkinliği- kucaklamaya çalışmadan o sevinç anlarını yakalayamadım.”

Profilden açıkça anlaşılan şey, işbirlikçilerinden hiçbirinin Pitt’in Hollywood’un en çok rağbet gören yeteneklerinden biri olarak 30 yıldan fazla bir süre sonra oyunculuktan emekli olmaya istekli olmadığı. Aktörü yöneten Quentin Tarantino, “O, beyaz perdede kalan son film yıldızlarından biri” diyor. şerefsiz piçler ve Bir Zamanlar Hollywood’da, ikincisi Pitt’e en iyi yardımcı erkek oyuncu Oscar’ını kazandırdı. “Bu sadece farklı bir insan türü. Ve açıkçası, bunun tam olarak ne olduğunu tarif edebileceğinizi sanmıyorum çünkü bu, yıldız ışığını tarif etmeye benziyor. yaparken fark ettim Soysuzlar Çetesi. Brad çekimdeyken, kameranın vizöründen bakıyormuş gibi hissetmedim. Film izliyormuş gibi hissettim. Çerçevenin dört duvarındaki varlığı bile bu izlenimi yarattı.”

Tarantino şöyle devam etti: “Eski tarz bir film yıldızı öneriyor. Gerçekten yakışıklı. Ayrıca gerçekten erkeksi ve aynı zamanda gerçekten havalı; şakayı anlar. … Ama Brad’le çalışan yönetmenlerin ve onun karşısında rol alan oyuncuların gerçekten bildiği şey, onun inanılmaz yetenekli olduğu şey, sahneyi gerçekten anlama yeteneği. Bunu dile getiremeyebilir ama bu konuda içgüdüsel bir anlayışa sahip.”

Pitt de veda etmeye hevesli görünmüyor ve ister yapımcılık, ister müzik, isterse diğer tutkularından biri olan sanat ve heykel yoluyla olsun, yıllarca yaratmaya devam edeceğini öne sürüyor. Pitt, Moshfegh’e “Ben sanat yoluyla konuşan yaratıklardan biriyim” diyor. “Sadece her zaman yapmak istiyorum. Eğer yapmıyorsam, bir şekilde ölüyorum.”

Tembel yüklenen resim

Ayrıca not: Pitt, GQ’ya nihayet sigarayı neden bıraktığını söyler ve altı yıldır ayık olduğunu ve 12 adımlı grupların veterineri olduğunu doğrular. “Burada gerçekten özel ve seçici olan gerçekten harika bir erkek grubum vardı, bu yüzden güvenliydi. Çünkü bağırsaklarını dökerken kaydedilen diğer insanların şeylerini görmüştüm ve bu benim için çok gaddarca.”
Elizaveta Porodina/GQ’nun izniylesinema-2