Binance, NFT push için bu yıldız futbolcuyla ortaklık kurdu

Binancedünyanın en büyük kripto para borsası Perşembe günü yaptığı açıklamada, ticaret hacimlerine göre bir ortaklık imzaladığını söyledi. Cristiano Ronaldo takas edilemeyen tokenlerin (NFT’ler) tanıtımı için.

Çok yıllı anlaşmanın bir parçası olarak, Portekizli futbol yıldızı ve Binance bir dizi NFT şirketin platformunda satışa sunulan koleksiyonlar, kripto para exchange, ilk koleksiyonun bu yıl içinde piyasaya sürüleceğini de sözlerine ekledi.

NFT, bir blok zincirinde, ağa bağlı bilgisayarlarda tutulan işlemlerin kaydında bulunan dijital bir varlıktır ve blok zinciri, herkesin NFT’nin gerçekliğini doğrulamasına ve kime sahip olduğunu kontrol etmesine izin veren bir halka açık defter görevi görür.

Riskli varlıklara yönelik yatırımcı duyarlılığının artması, bitcoin de dahil olmak üzere kripto para birimlerinde bir düşüşe yol açtı ve geçen yıl popülaritesi patlayan NFT’lere de sıçradı.

Kripto şirketleri, ana akım olmak için spor ortaklıklarına güveniyor. Geçen yıl Crypto.com, Los Angeles’taki Staples Center’ın adını Crypto.com Arena olarak değiştirmek için 700 milyon dolarlık bir anlaşma imzalarken, kripto borsası FTX Trading Ltd hissesini National Football League oyun kurucusu Tom Brady’ye sattı.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9