Kamala Khan’ın yetkileri, Disney Plus’ın son bölümü olan MCU için önemli ölçüde elden geçirilmiş olsa da. Bayan Marvel serisi, kahramanı ve yeteneklerini orijinal Captain Marvel of Marvel’in çizgi romanlarına bağlayan bir açıklama hazırlıyor olabilir.

Kamala, ilk başta büyükannesi Sana’dan (Samina Ahmad) bir hediye paketinde aldığı vintage bileziği bu kadar çok düşünmüyor. Bayan Marvel‘ın ilk bölümü. Ama gerçekten giydiğinde, yadigarda göründüğünden çok daha fazlası olduğunu hemen fark eder. Bileklik, Kamala’yı (en azından zihinsel olarak) neon ışıkla yıkanmış başka bir uçağa taşımanın yanı sıra, içinden gelen tanımlanamayan bir enerjiden oluşan parlayan yapılar üretme gücünün kilidini açar.

Kamala bilekliği eline aldığından bu yana geçen kısa sürede, esas olarak onunla ne yapabileceğini ve görünüşte ortalama büyükannesinin neden ailesinden kimsenin ona bu kadar garip – ve belki de başka dünyaya ait – bir itiraz gönderdiğini anlamaya odaklandı. daha önce hiç bahsetti. Çünkü Kamala, kardeşi Aamir’in (Saagar Shaikh) düğünüyle meşguldür. Bayan Marvel‘ın üçüncü ve en yeni bölümü olan “Destined” tam olarak cevap bulamıyor. tüm onun sorularından. Ancak “Kader”, Khan ailesinin tarihi hakkında çok benzer hissettiren bazı ilginç ayrıntılar ortaya koyuyor. Bayan MarvelKamala’nın kaderini, mantosunu taşıdığı çizgi roman kahramanlarının mirasına bağlamanın yolu.

Kamala sert bir ışık yapısı yaratıyor.
Resim: Marvel

“Destined”, Kamala’nın hayatına odaklanmadan önce, ilk olarak 1942’de büyük büyükannesi Aisha (Mehwish Hayat) ve bir grup kaşif arkadaşının sonunda İngiliz işgali altındaki bir tapınakta bilekliği bulduğu çok önemli bir anda açılır. Hindistan. Bileziğin oraya nasıl geldiği açıklanmadı, ancak Aisha’nın, arkadaşı Najma’nın (Nimra Bucha) ve orada bulunan herkesin açıkça görebildiği şey, onun bağlı olduğu cesedin, tıpkı diğer bazı hayvanlar gibi göze çarpan bir mavi tonu olduğuydu. Kree uzaylıları görüldü Kaptan Marvel. Tapınak kuşatma altındayken, Aisha ve diğerleri tam olarak kontrol etmek için zamanları olmadığını biliyorlardı. ikisi birden Bileziklerin çoğu orada saklanmıştı ve bina yıkılırken, kaşiflerin hepsi birbirinden ayrılmış ve altın hazineye ne olduğundan emin değillerdi.

Süre Bayan Marvel Bunların hepsini size bir geri dönüşle gösteriyor, Kamala, Najma’dan doğrudan günümüzde duyuyor – çift, Hasar Kontrol Departmanı tarafından yakalanmaktan sadece birkaç dakika sonra. Bu noktaya kadar, Kamala’nın Najma’nın Kamran’ın (Rish Shah) annesinden başka bir şey olduğundan şüphelenmek için hiçbir nedeni yoktu, ancak şahsen başına gelen tüm garip şeyler nedeniyle, Najma’nın olmadığını öğrenmek Kamala’yı tam olarak şok etmiyor. tam olarak insan. Aksine, Kamran, Najma ve Aisha’nın diğer tüm seyahat eden arkadaşları kendilerini Klan Hedefleri — başka bir boyuttaki evlerinden atılan uzun ömürlü, cin benzeri varlıkların bir alt kümesi.

Marvel’in çizgi romanlarında, Klan Kaderleri, farklı büyülü güçlerinin tümü, İngiliz atalarından birinin sonunda evlendiği yeşil tenli bir cin tarafından ölümsüzlük dileği verilmesinden kaynaklanan bir insan ailesidir. İçinde Bayan MarvelNajma, Klan Kaderlerinden bir aile olarak bahseder ve Aisha’nın onlardan biri olmamasına rağmen, onu bileziklerin gücünü kullanarak evlerine dönmelerine yardım etmeye kararlı bir müttefik olarak gördüklerini ima eder.

Najma ve Kamala aynı vizyonu yaşıyor.
Resim: Marvel

Yine, “Destined”ın çoğu, Aamir’in düğününe ve Kamala’nın biyolojik ailesinden gizlenen bir kanunsuz olarak gizli hayatını korumaya çalışmasına odaklanıyor. Ancak bu bölümde Kamala’nın bileziğine yapılan vurgu ve insanların onları diğer boyutlara portallar açmak için kullanma fikri, sanki bir şeymiş gibi hissettiriyor. Bayan MarvelMarvel’ın çizgi roman evrenindeki Kree tarihinin önemli bir parçası olan güçlü nesneler olan Kuantum Bantları veya Nega Bantları’nın MCU’nun versiyonunu tanıtıyor.

Kamala Khan en yeni Bayan Marvel olmadan önce, unvan başlangıçta Carol Danvers’a aitti. o İnsanların adını yanlış telaffuz ettiğini duyduktan sonra Kree askeri Mar-Vell tarafından ilk kez kabul edilen bir kod adı olan en son Kaptan Marvel olmak için vazgeçti. Mar-Vell’in Kree mirası, varsayılan olarak ona insanlara karşı çeşitli avantajlar sağlasa da, yazar Archie Goodwin ve sanatçı Don Heck’in en iyi tanıdığı Kaptan Marvel güçlerine gelmiyor. Kaptan Marvel 1969’dan #16. Mar-Vell gerçekten korkunç bir savaşçı olduğunu kanıtladıktan ve neredeyse hayatını feda ettikten sonra, Kree’nin Üstün Zekası güçlerini artırarak ve Nega-Bands olarak bilinen bir çift altın bilezikle vurgulanan yeni bir kırmızı ve siyah kostüm vererek onu ödüllendirir.

Mar-Vell’in farklı enerji biçimlerini manipüle etmesini mümkün kılmanın yanı sıra, Nega Bantları, Negatif Bölgeyle (Fantastik Dörtlü şöhreti) olan bağlantıları Mar-Vell’in kendisinin taşınmasına neden olduğundan, kahraman için bir sorun da yarattı. ve orada kapana kısıldı. Yenilmezler’in uzun zamandır insan dostu olan Rick Jones’un başına gelip başka bir Nega-Bands seti takana kadar Mar-Vell Negatif Bölgeden geçici olarak kurtuldu. Bir süre için, Mar-Vell ve Jones, Nega Bantlarını periyodik olarak Dünya’da ve Negatif Bölgede bir seferde birkaç saatliğine yer değiştirmek için kullanacakları garip bir çifte hayata yerleştiler ve her ikisinin de bunu yapmasını mümkün kıldı. süper kahramanlar olarak hareket edin.

Wendell, yumruk şeklinde yapılar oluşturmak için Kuantum Bantlarını kullanıyor.
Resim: Marvel Çizgi Romanları

Aksine Mar-Vell’in cinsiyet değiştirmiş bir versiyonu MCU’da var olan ve içinde görünen Kaptan Marvel, ne o ne de Nega-Bands, “Destined” da özel olarak çağrılmadı. Ancak bileziğin ona dokunanları başka bir yere – Dünya’da olmayan bir yere – taşıma şekli, Nega-Gruplarının ışınlanma yeteneklerine ve Mar-Vell ile Jones arasında kurdukları psişik bağlantıya çok benziyor. İlginç bir şekilde, Nega-Grupları, çizgi romanlardan Captain Marvel ile ilgili mücevherlerin tek önemli parçası değil. Bayan Marvel ilk canlı aksiyon görünümü için yeniden çalışıyor olabilir.

İçinde Kaptan Marvel Jim Starlin’in 29. numarası, Mar-Vell’in kahramanlıkları ve zaten önemli olan güç seviyeleri, zamanın insanbiçimlendirilmiş bir düzenlemesi olan Eon’u Evrenin Koruyucuları’nın uzun bir dizisinde en sonuncusu olarak seçmeye iten şeyin bir parçasıdır. Evrenin Koruyucusu olmak, o zamandan beri, daha modern Kree Nega-Bands of Kree tasarımının modellendiği enerji kanallı bilezik çifti olan Eon’un Kuantum Bantlarına sahip olmakla eş anlamlı hale geldi. Ancak çizgi roman ilmi değişmeye meyilli olduğundan ve farklı yaratıcı ekipler tarafından sıra dışı yazıldığından, Kuantum Grupları, eski SHIELD ajanı Wendell Vaughn gibi, Quasar’ın yıllar içinde gittiği çoklu kozmik kahramanlarla çok daha yakından ilişkili hale geldi.

Göründüğü kadar Bayan Marvel Mark Gruenwald, Paul Ryan ve Paul Benton’s kuasar #1, eğitimsiz bir Vaughn, Kamala’nın yaptığı gibi yumruk şeklinde yapılar yapmak için Kuantum Bantlarını aşağı yukarı kullanır. Bayan MarvelKamala’nın güçleri özellikle ne olursa olsun, tüm bu enerjiyi kendi buharıyla ürettiğini açıkça belirtti, bu da bileziğinin Nega Bantları veya Kuantum Bantları ile doğrudan bir analog olmadığı anlamına geliyor. Ama ne kadar sağlam bir iş göz önüne alındığında Bayan MarvelKamala’nın bir kahraman olması için zemin hazırlayan tüm farklı hikayelerin küçük ve parçalarını akıllıca çalışmak şimdiye kadar yapıldı, MCU’da sırada ne olursa olsun onun bilekliğinin kilit bir rol oynaması şaşırtıcı olmaz.genel-2