Google tarafından 2018’de yapılan bir araştırmaya göre, bir müşteri yolculuğu sırasındaki temas noktalarının sayısı sadece birkaç yıl içinde iki katına çıktı. Bu, alışveriş yapanların ürünleri satın almadan önce ürünler hakkında bilgi bulmak için çok fazla araştırma yaptığını gösterir. İşletmeler için bu, Ürün Bilgi Yönetiminin (PIM) yardımcı olabileceği ürün bilgilerini dikkatli ve eksiksiz bir şekilde yönetmek anlamına gelir.

Somut bir ifadeyle, ürünleri için pazarlama verilerini daha basit bir şekilde merkezileştirmeyi ve işlemeyi mümkün kılan bir teknolojidir.

aynı kategoride

Aziz Malo

Brittany Ferries, hibrit gemilere geçişini hazırlıyor

En son e-kitabındaticaret siteleri için danışmanlık, tasarım, geliştirme ve destek konularında uzmanlaşmış Dn’D Ajansı, PIM’in ana ilkelerini ve bu çözümün sunduğu olanakları tartışıyor.

E-KİTABI İNDİR

Neden bir PIM çözümü seçmelisiniz?

PIM’in işletmeler için çeşitli avantajları vardır. Bunlar arasında, ürün verilerinin tek bir yerde merkezileştirilmesi. Bu, birden fazla dosyayı güncelleme zorunluluğunu ortadan kaldırarak hata riskini azaltır. Veri zenginleştirme ve otomatik veri yayını da bu teknolojinin temel özellikleridir ve günlük olarak değerli zaman tasarrufu sağlar.

Bu çözüm, aynı zamanda, tam otomatik iş akışları aracılığıyla yedekli süreçleri birleştirdikleri için önemli üretkenlik kazanımları da sağlar. Bu, tüm ekiplere fayda sağlar: satış, e-ticaret, pazarlama… Bu teknik incelemede, Dn’D Ajansı PIM’in tüm özelliklerini ve nasıl çalıştığını inceler.

Bu teknoloji, satışların uluslararasılaşması gibi çeşitli değişikliklerle başa çıkmak için kullanılabilir. Yeni pazarlarda müşteri kazanmayı başarmak için ürün verileri, her ülkenin kültürel bağlamı dikkate alınarak uygun şekilde çevrilmelidir. Tutarlılığı sağlamak için kontrol edilmeli ve güncellenmelidir. Birçok PIM çözümü, çeviri ajansı araçlarına bağlantılar sunar.

Aynı zamanda PIM, e-ticaret getiri oranı çok yüksek olan şirketler için de faydalı olabilir. Bazı durumlarda, ürün açıklamasının kalitesi, bu sorunun somut nedenlerinden biri olarak ortaya çıkıyor. Alıcıları karar vermelerinde en iyi şekilde yönlendirmek için iyi yazılmış ve eksiksiz olmaları gerekir.

bu e-kitapta, Dn’D Ajansı, PIM’in tüm kullanım durumlarını azaltır. Hızla büyüyen şirket içi dijital ekipleri olan veya birden fazla kanal kullanan şirketler için kesin bir araç bulacaksınız.

E-KİTABI İNDİR

Başarılı bir PIM projesi için izlenecek adımlar

Her PIM projesi benzersiz bir bağlamda uygulanır ve kendine has özellikleri vardır. Bununla birlikte, ihtiyaç analizinden başlayarak beş ana ortak adım tanımlanabilir. Bu, birkaç unsuru kapsamalıdır: kullanılan tüm süreçlerin avantajları ve acı noktaları, şirketinizin iş fırsatları, insan kaynakları açısından geliştirme kapasiteleri, hedeflenen satış kanalları vb.

O zaman bir çözüm seçmelisiniz. Bu, faaliyet sektörüyle ilgili ihtiyaçların sadece dikkate alınmasını değil, aynı zamanda dikkate alınmasını gerektirir. Entegrasyon olanakları da gözden geçirilmeli ve şirketinin hedefleri dikkate alınmalıdır. Bu teknik incelemede, Dn’D Ajansı, ele alınması gereken tüm hususları listeler.

Bu e-kitabı satın alarak, her aşamada ipuçlarıyla birlikte bir PIM kurmanın diğer üç aşamasını keşfedeceksiniz:

  • Tasarım ;
  • gerçekleştirme;
  • Yönetimi değiştir.

Son bölümde, Dn’D Ajansı ayrıca ürün kataloğunun nasıl etkin bir şekilde yönetileceğini ve optimize edileceğini açıklar. Tüm tavsiyelerini keşfetmek ve PIM projenizi başarıya ulaştırmak için, sadece ücretsiz e-kitap indir.

E-KİTABI İNDİRgenel-16